• Geri dön

  • 51 Görüntülenme

  • 7 Haber

  • 17 İşletme görüntülenme


Karanlık ve sıkıcı görünen küçük odanızı renklerin büyülü etkisiyle sıcak ve rahat bir ortama dönüştürebilirsiniz. Küçük odaların çok daha işlevsel bir hale gelebileceğini unutmayın! Toplanması ve temizlenmesi çok daha az vakit alan bu odalarda sıcak ve samimi bir hava yaratmak için Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan’ın renk seçimi konusundaki önerilerine kulak verin.

Renk konusunda limit_sizsiniz!
Küçük odalarda genellikle daha aydınlık bir görünüm yaratması için beyaz tonlarının ve nötr renk paletlerinin tercih edildiğini belirten Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan, “Açık renkler; beyaz, krem, açık mavi ve yeşil ortamı olduğundan daha geniş ve ferah gösterir ancak popüler inanışın aksine, koyu renkler de doğru kullanıldığında ve tavan lambasının yanında lambader, masa lambası gibi ışık kaynaklarıyla desteklendiğinde harika bir seçim olabilir” diyor.

Zıt renklerin uyumu
Duvarlarda farklı renkleri bir arada kullanarak illüzyon oyunları ve üç boyutlu efektler yaratılabileceğini belirten Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan “Farklı renklerin bir arada kullanılması, dikey çizgiler gibi kullanımlar küçük odalarda daha geniş ve yüksek algısı oluşturabilir. Özellikle gri-sarı, safran sarı-yeşil, kırmızı-antrasit gri gibi renkler duvarda bir arada kullanılabileceği gibi eşya seçiminde de bu renklerle sıcak ve samimi bir hava yaratabilir” diyor.

Parlak boya mı mat boya mı?
Daha geniş bir etki yaratabilmek için boyanın parlak mı yoksa mat mı olması gerekiyor? Bu konuda Polisan Kansai Boya Pazarlama ve Kanal Strateji Direktörü Nur Azade Yazgan şu önerilerde bulunuyor: “Aslında parlak veya mat olmasının direkt bir etkisi var demek çok doğru değil. Matlık ve parlaklık tercih meselesi olarak değerlendirilebilir. Ayrıca fonksiyonel faydaları da göz önünde bulundurulmalıdır. Mat boyalar yüzey hatalarını daha minimize edeceği için günümüzde mat ve soft mat boyalara karşı ilgi arttı.”

Habere Ait GörsellerMesaj GönderKAPAT
İşletmeye mesajınızı iletin.
İPTAL