İMSAD TÜRKİYE İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ

RÜZGARLIBAHÇE CAD. FERAGAT SOK. (ESKİ ÇINAR SOK.) NO:3 KAT:5 DEMİR PLAZA KAVACIK BEYKOZ - BEYKOZ / İSTANBUL / TÜRKİYE

En son güncellenme Tarihi: 4.06.2018 19:21:00
Değerlendirme :

Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.

İşletme değerlendirmeleri ve yorumlar

Şikayet Yaz İlk yorum yapan siz olun

Firma Bilgileri

 • Ünvanı : İMSAD TÜRKİYE İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
 • Tabela Ünvanı : TÜRKİYE İMSAD
 • Kuruluş Tarihi : 14 Ocak 2008 Pazartesi
 • Sermaye : 5.000,00 TL
 • Vergi Dairesi : İSTANBUL - ŞİŞLİ VERGİ DAİRESİ
 • Vergi Numarası : 4740375010
 • Ticaret Odası : İSTANBUL TİCARET ODASI
 • Sicil Numarası : 651523
 • NACE Kodu : 823000
 • Faaliyet Alanları : İnşaat Malzemeleri İmal ve Satıcılığı
 • Mersis No : 9168294393566618
Türkiye İMSAD Kimdir?
Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, kurulduğu 1984 yılından bu yana inşaat sanayisini yurt içi ve yurt dışında temsil eden bir sivil toplum örgütüdür. Dernek sektörün gerçek gücünü ortaya koyabilmek ve güç birliğini sağlamak amacıyla sanayici üyeler yanında sektör dernekleri ve paydaş üyeleri de üyeliğe kabul ederek, Türkiye’de örneği olmayan bir çatı kuruluş olarak örgütlenmiştir.

35 sektör derneği, 80 sanayici firma ve paydaş kurum üyeleri ile sektöründe 32 binden fazla noktaya etkin bir şekilde ulasan Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), Türk inşaat malzemeleri sanayisini bir bütün olarak ele almayı, sürdürülebilir büyümeyi ve gerek yurt içinde gerekse yurt dışında işbirliklerinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bu doğrultuda bir yandan iç pazardaki gelişmeleri yakından izlerken, diğer taraftan ihracattaki başarının artarak sürdürülebilmesi için hedef dış pazarları yakından takip etmektedir. 2011 yılında Brüksel temsilciliğini kuran, sektörel projeler yürüten, raporlar çıkaran Türkiye İMSAD, Avrupa Komisyonunun fonladığı birçok projeye de liderlik etmektedir.

Türkiye İMSAD tarafından 2009 yılından başlayarak her yıl düzenlenen “Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi” inşaat sektörünün en etkin bilgi, vizyon ve fikir paylaşım platformu olarak sektörün en önemli aktivitesi durumuna gelmiştir. Türkiye İMSAD ekonomideki gelişmeler ve inşaat sektörüne yansımaları ile ilgili olarak aylık düzenli ekonomi raporları yayınlamakta ve her üç ayda özel gündemli, sektör odaklı ekonomi toplantıları düzenlemektedir. 2017 verileriyle 95 milyar dolar iç pazar büyüklüğüne sahip olan inşaat malzemesi sektörü, 17,3 milyar dolar ile Türkiye'nin ihracat lideri sektörleri arasındadır. Bu ihracatın yüzde 75’i Türkiye İMSAD üyelerince gerçekleştirilmektedir. 1,5 milyon çalışanı istihdam eden Türkiye inşaat malzemesi sanayisi, ailelerle birlikte toplam nüfusun yüzde 7,5’u ile doğrudan ilgili bir sektördür. 2017 yılında toplam ihracat içinde, inşaat malzemelerinin payı yüzde 11 olmuştur.

Türkiye'nin dünya çapında rekabet edebildiği nadir sektörler arasında yer alan ve dünya ihracat sıralamasında ilk 5 arasında olan inşaat malzemesi sektörü, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir sektör konumundadır. İmalat sektöründeki payı yüzde 17’ye yaklaşan Türk inşaat malzemesi sanayi, aynı oranı, sanayi katma değerinde de gerçekleştirmektedir.

Komiteler

Ar-ge komitesi
Binalarda enerji verimliliği komitesi
Buildingsmart Türkiye çalışma grubu
Çevre dostu malzeme komitesi
Diş ticaret komitesi
Haksiz rekabeti önleme komitesi
İnşaat malzemesi satınalma şartnameleri komitesi
İş sağlığı ve güvenliği komitesi
Kentsel dönüşüm ve yapı güvenliği komitesi
Lojistik komitesi
Mesleki eğitim komitesi
Pencere, dış kapı ve cam komitesi
Pazar geliştirme komitesi
Sürdürülebilirlik komitesi
Yapı malzemesi yönetmeliği komitesi
Yapısal yangın güvenliği çalışma grubu

Türkiye'de inşaat sanayisinin ve ilgili sektörlerin gelişmesi ve büyümesini sağlamak sektörde kuralların oluşturulması ve uygulanmasına yönelik katkı sağlamak ve dernek tüzüğünde yazılı olan diğer işler.

HATALI İŞLETME BİLGİSİ BİLDİRİMİ.KAPAT
İşletmelere mesaj göndermek için "Mesaj Gönder" bölümünü kullanınız.
İMSAD TÜRKİYE İNŞAAT MALZEMESİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
İPTAL