POLAT HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ

GÜRSEL MAH. İMRAHOR CAD. POLAT OFİS NO:23 B.BLOK KAT:5 PK:34400 KAĞITHANE - KAĞITHANE / İSTANBUL / TÜRKİYE

En son güncellenme Tarihi: 22.05.2020 16:57:00
Değerlendirme :

Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.

İşletme değerlendirmeleri ve yorumlar

Şikayet Yaz İlk yorum yapan siz olun

Firma Bilgileri

  • Ünvanı : POLAT HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ
  • Kuruluş Tarihi : 12 Kasım 2013 Salı
  • Sermaye : 25000000
  • Vergi Dairesi : İSTANBUL - ZİNCİRLİKUYU VERGİ DAİRESİ
  • Vergi Numarası : 0700337402
  • Ticaret Odası : İSTANBUL TİCARET ODASI
  • Sicil Numarası : 889820-0
  • NACE Kodu : 702202
  • Mersis No : 0070033740200017
  • E-Tebligat Adresi : 25969-92979-52600
POLAT HOLDİNG
Polat, yarım asrı aşkın geçmişi ile Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markaları arasında yer alıyor. Gayrimenkul ve enerji olmak üzere Türkiye’nin lokomotif sektörlerine yatırım yapan Polat Holding, aynı zamanda ülkeler arası ticaret ve iştirakleri ile de havacılık alanında faaliyet gösteriyor.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Polat markasının 60 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiği sektörlerde, önce işin mutfağından başlayarak şantiyelerde görev aldı. Ege Seramik ile sanayi grubunun yönetimini üstlenerek, bu grubu uluslararası boyuta taşıdı. Türkiye’de yenilenebilir rüzgar enerjisinde Polat Enerji’nin sektör liderleri arasında yer almasını sağladı. Adnan Polat, sanayi grubunun başarısıyla yetinmeyip, Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı olarak da sektörün ileriye taşınmasında büyük rol oynadı. Sanayideki yurtdışı atılımları sebebiyle İtalya Cumhurbaşkanı tarafından topluma ve cemiyete hizmet edenlere verilen İtalya Devlet Nişanı ile ödüllendirildi. Polat, işadamı kimliğinin yanı sıra Türk futbolunun en önemli takımlarından Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanlığını da yaparak, iş hayatındaki başarılarını spor dünyasına da taşıdı. 15 yılı aşkın süre spor kulübünün çeşitli kademelerinde yöneticilik yapan Polat, bu görevin ardından işadamı kimliğine geri döndü. Liderliğini üstlendiği Polat Holding ile ülkemiz açısından her biri gurur kaynağı olan gayrimenkul ve enerji yatırımlarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Adnan Polat, İbrahim Polat Holding’in iştiraki Piyalepaşa Gayrimenkul’ün hayata geçirdiği, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul’a da önderlik ediyor.

Polat Holding’in temel ilkesini, tüm yatırım alanlarında hem Türkiye için katma değerli projelerin hayata geçirilmesi, hem de sorumlulukların kalite, doğruluk ve güvenden taviz verilmeksizin yerine getirilmesi oluşturuyor.

Holding, öncelikli yatırım alanlarından gayrimenkulde proje geliştirme, yatırım ve yönetim üzerine odaklanıyor. Türkiye’de AP Gayrimenkul ve Polat Gayrimenkul şirketleri ile, İstanbul’un merkezi ve değerli lokasyonlarında projeler hayata geçirirken Polat Hungary şirketi ile de Macaristan’da gayrimenkul yatırımlarına devam ediyor.

Enerji sektöründe ise Holding’in odak noktası, Türkiye’nin büyük potansiyeli bulunan rüzgar ve güneş enerjisidir. Polat Enerji bugün rüzgar enerjisinde Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Holding AP Enerji çatısı altında güneş enerjisine, Meltem Enerji ile de rüzgar enerjisine yatırım yapıyor.

Polat Holding, enerjide ve doğal kaynaklarda güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek için yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmanın farkındalığı ile RES ve GES santrali yatırımlarına hem yurt içinde, hem de yurt dışında devam ediyor. Halen Soma RES 240.1 MW kurulu gücüyle Türkiye’nin en büyük rüzgar santrali, Geycek RES ise 168 MW kurulu gücüyle Türkiye’nin en büyük üçüncü rüzgar santralidir.

Holding, Polat Dış Ticaret ve ALX Hungary şirketleri ile ithalat ve ihracat alanında başta Macaristan olmak üzere Hollanda, Yunanistan ve Kıbrıs’ta faaliyetlerini sürdürüyor.

Vizyon
Bulunduğumuz sektörlerde ülkemiz ve toplumumuz için daima “değer” yaratmak.

Misyon
Kalite, doğruluk ve güvenden taviz vermeksizin ülkemiz ve paydaşlarımız için katma değerli projeler hayata geçirmek.

Değerlerimiz
Polat, yarım asrı aşkın geçmişi ile Türkiye’nin en köklü ve güvenilir markaları arasındadır.

Gayrimenkul alanındaki projelerimizin ve yatırımlarımızın yanı sıra enerji, dış ticaret ve havacılık alanlarında da ülkemize, toplumumuza, iş ortaklarımıza ve bulunduğumuz eko-sisteme “değer katan” bir grup olmayı hedefliyoruz.

Yerli, yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarına yatırım yaparak “çevre dostu” olmayı ilke ediniyoruz.

“Güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek” için çalışıyoruz.

RESMİ FAALİYET KONUSU
Yurt içinde veya yurt dışında kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve yönetimine katılarak bu şirketlerin yatırım finansman organizasyon ve yönetim işlevlerini toplu bir bünye içerisinde ve modern işletmecilik esasları dahilinde gerçekleştirmek riski dağıtmak ekonomik dalgalanmalara karşı yatırımların güvenliğini arttırmak ve böylece bu şirketlerin sağlıklı şekilde gelişmelerini ve devamlılıklarını teminat altına almak ve bu amaca uygun ticari sınai ve mali girişimlerde bulunmak ve 14.4.2014 tarihinde tescil edilen tadil tasarısında yazılı olan diğer işler.


HATALI İŞLETME BİLGİSİ BİLDİRİMİ.KAPAT
İşletmelere mesaj göndermek için "Mesaj Gönder" bölümünü kullanınız.
POLAT HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ
İPTAL