SATGURU SEYAHAT VE TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ

HARBİYE MAH. CUMHURİYET CAD. ERK APT. NO:38/B PK:34367 ŞİŞLİ - ŞİŞLİ / İSTANBUL / TÜRKİYE

En son güncellenme Tarihi: 11.07.2019 21:22:00
Değerlendirme :

Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.

İşletme değerlendirmeleri ve yorumlar

Şikayet Yaz İlk yorum yapan siz olun

Firma Bilgileri

 • Ünvanı : SATGURU SEYAHAT VE TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ
 • Kurucu Ortaklar : ANIL CHANDIRANI, PRAKASH LALCHANDANI, PRADEEP KUMAR
 • Yetkili : PRADEEP KUMAR
 • Kuruluş Tarihi : 17 Mart 2016 Perşembe
 • Sermaye : 900.000,00 TL
 • Vergi Dairesi : İSTANBUL - ŞİŞLİ VERGİ DAİRESİ
 • Vergi Numarası : 7520410101
 • Ticaret Odası : İSTANBUL TİCARET ODASI
 • Sicil Numarası : 28615
 • NACE Kodu : 791101
 • Mersis No : 0752041010100012
 • E-Tebligat Adresi : 25959-74289-89887
Cheap Air Tickets, Hotels, Cars, Visas, Insurance, Packages, Group Tours
Get best and chepest deals with Satguru Travels on air tickets, cars on rentals, Best Hotels, Travel Insurance, Visas, Group Tours and trips, holidays packages, Chartered Flights, etc.
Turizm ve seyahat acentası faaliyetleri kapsamında, yurt içi ve yurt dışından veya yurt içi veya yurt dışına kara deniz ve hava ulaştırma araçları ile münferit veya gruplar halinde gezi, eğlence spor kongre konferans ve benzeri her türlü turizm ve seyahat organizasyonlarını yapmak.

Bu organizasyonunu içinde yer alan yerli ve yabancı konuklara otel, motel, tatil köyü kampinglerde ağırlamak ve/veya başka turizm acentaları tarafından tertip edilen turlar ve organizasyonları yurtiçinde ve yurtdışında gerçekleştirmek.

İşletme amaç ve konusunun gerçekleştirilmesi için menkul ve gayrimenkul iktisap edilmesi, kiralanması, satılması, devredilmesi ve bunların üzerinde ipotek ve benzeri ayni haklar tesis etmek de dahil olmak ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü işlemi yapmak.

Profile
Satguru Travel appreciates the significance of travel journeys, and that is why we have a 360-degree answer to travel questions and problems. Established in 1989 in Kigali (East Africa), we have cut across over 50 countries worldwide. Our aim is to offer unique services to our global travelers with a sole purpose of transforming the travel world. Our customers have access to the best-in-class booking technology, smart analytics, worldwide partnerships and impeccable client servicing with this travel portal. We take pride in providing end-to-end services to allow stress-free travel to all our customers. Our services boast of organized planning, hotels and accommodation, corporate travel, car rentals, visa and insurance among others. We strive to inculcate comprehensive and extensive range of all services that suit each and every customer. In Africa, we are proud to be the leading and one of the best travel company with a turnover of over USD 600million, 1600 happy employees and numerous satisfied customers. Headquartered in Dubai, Satguru Travel is the first travel service provider in Ivory Coast (co'id ivoire), Togo, Burundi and Niger. This strong foothold in Africa has assisted us in promoting the unique and extensive wildlife in Africa. Though we offer travel solutions worldwide, our USP is the adventurous Wildlife Safaris planned by the travel industry's connoisseurs here at Satguru Travel.

HATALI İŞLETME BİLGİSİ BİLDİRİMİ.KAPAT
İşletmelere mesaj göndermek için "Mesaj Gönder" bölümünü kullanınız.
SATGURU SEYAHAT VE TURİZM LİMİTED ŞİRKETİ
İPTAL