YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM ANONİM ŞİRKETİ

ZİYA GÖKALP MAH. ABDULLAH PAŞA CAD. NO:34 BAŞAKŞEHİR - BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL / TÜRKİYE

En son güncellenme Tarihi: 7.01.2019 02:14:00
Değerlendirme :

Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.

İşletme değerlendirmeleri, yorumlar ve şikayetler

Şikayet Yaz İşletme hakkında yorum yaz
5 puan
1 yorum
Sami Y.

Sami Y.

5 Oca 2019

Firma Bilgileri

 • Ünvanı : YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM ANONİM ŞİRKETİ
 • Tabela Ünvanı : YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM
 • Kurucu Ortaklar : SAMİ YILDIZ, FERDİ YILDIZ
 • Yetkili : SAMİ YILDIZ Yönetim Kurulu Başkanı
 • Kuruluş Tarihi : 16 Ocak 2015 Cuma
 • Sermaye : 240000
 • Vergi Dairesi : İSTANBUL - İKİTELLİ VERGİ DAİRESİ
 • Vergi Numarası : 9660295597
 • Ticaret Odası : İSTANBUL TİCARET ODASI
 • Sicil Numarası : 957439-0
 • NACE Kodu : 467702
 • Faaliyet Alanları : Hurdacılık ve Geri Dönüşümcülük (Metal, Kağıt, Cam, Plastik v.b.),Metal Hurdacılığı
 • Mersis No : 0966029559700019
Aile Firmamız olan Yıldız Kağıt , 1962 yılında Cağaloğlu'nda Hüseyin Yıldız'ın kuruculuğunda toptan kağıt satışı ve hurda(atık) kağıt alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. 1990 yılında Yıldız Kağıt San. Tic. ve Ltd. Şti.' nin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlük görevini üstlenen Sami Yıldız görevini 20 yıl devam ettirmiştir.2014 yılı Yönetim Kurulu Kararı ile Sami Yıldız yeni şirket kurma kararı almıştır. Sami Yıldız ve Ferdi Yıldız' ın kurucusu olduğu YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş' nin 2015 yılı itibari ile ticari faaliyetleri başlamıştır.

VİZYONUMUZ
İş çeşitlerimiz, çözümlerimiz, hizmet sonrası sağladığımız güvenilirlik ve yüksek iş ahlakımız ile müşterilerin ilk tercihi olarak, çalışanlarımız ve müşterilerimiz için değer yaratan bir şirket olmak. Yüksek standartlı, kaliteli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak,

Müşterilerimizin zamanına ve haklarına saygı duymak. İnsanlığa, çevreye ve evrensel değerlere olan sorumluluklarımızı yerine getirmek. Uzmanlaşmış müşteri memnuniyeti ve hatasız üretimi hedef edinmiş çalışan kadrosuyla çağın getirdiği teknolojiyle kendini daima yenileyen; çağdaş işletmecilik anlayışına sahip Türkiye'de ve Yurt Dışındaki müşterileri ile paylaşımcılık anlayışı çerçevesinde, her zaman ve her koşulda güven duyulan yenilikçi, girişimci, şeffaf, dürüst, eğitime önem veren; stratejik ortaklıklar kurarak iş alanını geliştiren, kendi sektöründe Türkiye'nin ve Dünya'nın önde gelen kurumsallaşmış DÜNYA MARKASI firmalarından birisi olmaktır.

MİSYONUMUZ
Senelerin kazandırmış olduğu tecrübe ile geri dönüşüm sektörünün her alanını takip ederek, müşterilerimizi ve çalışanlarımızı memnun eden ,müşterilerimizin iş ortamlarında verimli ve başarılı olmaları için uluslararası atık yönetimi standartlarında, çevreye duyarlı, ileri teknolojinin sunduğu avantajları kullanarak geri dönüşüm odaklı ürün ve hizmetler sunarak uluslararası güvenilir bir firma olmak.

Yılkasan Geri Dönüşüm A.Ş.;
Tüm süreçlerde, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayan bir anlayış içinde güvenilir ve aranan firma olmayı,
Maliyetleri düşürmek ve karlılığı arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeyi ve uygulamayı,
Kalite sistemleri çerçevesinde tüm çalışanlarımızda kalite bilincini sağlayarak, yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için ekip çalışmasına önem vererek kalite düzeyini sürekli yükseltmeyi,
Tedarikçilerimizle ve müşterilerimizle güvene dayalı bir işbirliği içinde olmayı,
En uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmeyi,
İçinde bulunduğumuz topluma ve çevreye saygılı, örnek bir kuruluş olmayı ve iş hacmini sürekli geliştirerek, ülke ekonomisine katkıda bulunmayı,
Kalite Politikası olarak belirlemiştir.

Hizmetlerimiz
Kağıt Alımı
Kağıt İmha
Geri Dönüşüm

KAĞIT ALIMI
Tamamen selülozdan üretilmiş kağıtlar grubu (1.Hamur)
Selüloz ve odun hamurundan üretilmiş kağıt grubu (Gazete ve 3. Hamur)
Atık kağıtla birlikte selülozla karışımdan üretilmiş kağıtlar grubu (Kroma, oluklu mukavva karton)
Selülozdan üretilmiş, geri dönüşüm verimi düşük kağıtlar grubu (Kuşe kağıtlar)

• Şirketimiz kendi vasıtaları ile servis verdiği bölgelere hizmet sağlamaktadır.(3 tonun altındaki kağıt atıkları için araç gönderimi yapılmamaktadır.)
• Evlerden araçlarımızla kağıt alımı yoktur.
• Atık kağıdın tesislerimize teslimi halinde tonaj aranmaksızın kg dahi olsa alınmaktadır.
• YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM A.Ş, çevre temizliğine ve düzenine azami titizliği gösterebilmek için toplama işlemini; Yurdumuzda ilk kez uygulanan KONTEYNER sistemini kullanarak yapmaktadır.
• Hizmet verdiğimiz matbaalarda özel vakumlu sistem kurularak toplama yapılmaktadır.
• Atık kağıdın çıkabileceği yerlerde gerekli ölçümler ve hesaplamalar yapılır ve yerin uygunluğuna göre boş konteyner ve kompaktörler yerleştirilir.
• Bu konteynerları zahmetsiz ve sessizce taşıyabilmek için araçlar liftli sistemlerle bu atıkları kaynağından alıp tesisimize getirmektedir.
• Yurt dışında çeşitli örneklerini gördüğümüz bu sistem ile konteyner sadece şoförün kendi koltuğundan kullandığı düğmeler yardımı ile 3 dakika içerisinde boş mahalle indirilmekte ve dolu olan alınmaktadır. Gerek yükleme gerekse indirme aşamasında, zaman ve işçilik yönünden tasarruf sağlanmaktadır.

KAĞIT İMHA
Banka, vergi daireleri, büyük mükellefler, konsolosluklar, üniversite vb. her türlü kamu ve özel kurumların arşivlerini ve çeşitli yazılı belgeleri sahamızda bekletmeden güvenli şekilde imha etmekteyiz.

TS EN 15713:2009 Gizli Malzemenin Güvenli İmhası Standardı belgesine sahip olan firmamız güvenli belge imhasını gerçekleştirerek müşterilerine daha kaliteli bir hizmet sağlamaktadır. Standardın amacı bu tip malzemelerin güvenli ve emniyetli bir şekilde bertaraf edilmesini temin etmektir.

Kıymetli evraklarınız, konveyör sistemi ile parçalama makinesine verilerek parçalama ünitesinde parçalanır, daha sonra parçalanan kağıtlar el değmeden vakumlu borular yolu ile otomatik balyalama sisteminde balyalanır ve yine el değmeden istiflenerek yeni kağıt olmak üzere fabrikalara sevk edilir.

İmha Belgesi, talep edildiği taktirde tarafınıza verilmektedir.

GERİ DÖNÜŞÜM
Geri dönüşüm terim olarak, kullanım dışı kalan 'geri dönüştürülebilir' atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılmasıdır.

Tüketilen maddelerin yeniden geri dönüşüm halkası içine katılabilmesi ile öncelikle dengeyi bozması ve doğaya verilen zarar engellenmiş olur. Bununla birlikte yeniden dönüştürülebilen maddelerin tekrar hammadde olarak kullanılması büyük miktarda enerji tasarrufunu mümkün kılar.

Atık Malzemelerin hammadde olarak kullanılması çevre kirliliğinin engellenmesi açısından da önemlidir. Hurda kağıdın tekrar kağıt imalatında kullanılması hava kirliliğini %74, Su kirliliğini %35, Su kullanımını %45 azaltabilmektedir. Örneğin; bir ton atık kağıdın kağıt hamuruna katılmasıyla 17 ağacın kesilmesi önlenebilmektedir.

Atık kağıdın ülke içinde toplanıp kullanılması ile yurt dışından selüloz ve atık kağıt ithalinin azalması ile mühim ölçüde tasarruf temin edilecektir. Ayrıca, atık kağıdın toplanması, tasnifi ve nakliyesi dolayısıyla yeni istihdam sahaları ortaya çıkacaktır.

RESMİ FAALİYET KONUSU
a.) Özel ve kamu sektörlerince üretilen her nevi kâğıtların alım ve satımı ile yurt içinde pazarlamasını ifa etmek. Yine yürürlükteki mevzuatlar dairesinde her cins kâğıdı ve kâğıttan mamul her türlü ürünleri ithal etmek ve yurt içinde pazarlamak.
b.) Her nevi kâğıt ürünleri ile kâğıttan mamul her türlü ürünlerin yurt içinde pazarlanması ihracat ve ithalatını gerçekleştirmek.
c.) Her cins karton ve mukavvanın üçüncü şahıslarca üretilen bu tip ürünlerin toptan ve perakende olarak satışını gerçekleştirmek,. İthalat ve ihracatını ifa etmek.
d.) Pelür, parşömen, birinci, ikinci ve üçüncü hamur kâğıtlar ile bunlardan mamul her türlü defter, matbuu evrak, zarf ve davetiye ve sair kırtasiye ürünlerinin toptan ve perakende olarak alım ve satımı yurt içinde pazarlamasını ithalat ve ihracatını yapmak.
e.) Her türlü ambalaj kâğıdı ve ambalaj malzemeleri ile her nevi kutunun, toptan ve perakende olarak satışı ile pazarlamasını gerçekleştirmek. İthalat ve ihracatını yapmak.
f.) Bilcümle kâğıt ve karton nevilerinin kesimi ile boyama işlerini ifa etmek bu hususların gerçekleşmesi için tesisler kurmak, işletmek, kiralamak ve icabında kiraya vermek.
g.) Her nevi büro ve kırtasiye malzemelerinin pazarlamasını, yurt içinde toptan ve perakende olarak satışı, ithalat ve ihracatını yapmak.
h.) Matbaacılık sanayinde kullanılan her türlü matbaa makineleri ile matbaa mürekkeplerinin ve yine aynı sanayide kullanılan ham, ara ve yardımcı maddelerin, matbaa, mücellit ve cilt malzemeleri yan ürünleri olan pvc ciltbezi, yapıştırıcılar, şeraze, kordale, cilt bezi, mukavva, dikiş ipi, dikiş teli, gri karton, ajanda kapları, klasör, spiral tel, koli bantları, paket ipleri, strech film, ithali ve ihracını, toptan ve perakende olarak satışını yapmak.
i.) Ambalaj atık ve tehlikesiz atık geri dönüşümü. Ambalaj sanayinde kullanılan ürünlerin dahili ve harici olarak hurda ve mamul halde alım satımını yapmak. Matbaa üretim artıkları, bilumum matbaalardan, resmi ve resmi olmayan kurumlardan, şirketlerden, şahıslardan çıkan hurda kâğıtlar.
j.) Atık ve hurda kâğıt alım satımını yapmak. Atık ve hurda kâğıt mamullerinin parçalanması, ayrıştırılması, preslenmesi. Bu mamullerin toptan alım satımını yapmak.
k.) Şirketin sanayi, kentsel ve evsel atıklarının geri dönüşümüne ilişkin olarak her türlü sanayi kentsel ve evsel atıkların birer değerli hammadde olarak ait oldukları sanayilere geri dönüşümünü sağlamak amacıyla şehir çöplerinin içinde bulunan hurda, hurda kâğıt, karton, alüminyum, içecek kutuları, pet şişeler, plastik kutu ve kaplar, tekstiller vs. toplanarak alınıp satılması ya da modern teknolojilerle organik atıklardan ayrıldıktan sonra granül hale getirilmesi, bunların granül halde veya ham olarak ilgili sanayilere alım, satımı, ithali, ihracı
l.) Evsel ve kentsel atık ayrıştırma ve geri dönüşüm işlerini yapmak ve bunları yan mamul veya yan sanayi ürünü haline getirmek. Şirket bu maksat ve gayelerinin tahakkuku için yukarıda belirtilen işletme mevzuunun çerçevesi içinde kalmak şart ile bütün hakları iktisap ve borçları ilzam edebilir.
1-Konusu ile ilgili komple tesis makine yedek parça ve hammaddeler ile yine yarı mamul maddelerin ve sarf malzemelerinin ithalatı, ihracatı ile dahili ticaretini yapabilir.
2-Konusu ile ilgili olarak ihalelere iştirak edebiliri
3-Konusu ile ilgili olarak her türlü ticari sınaî mali ve hukuki tasarruflarda bulunabilir
4-Şirket konusu içinde kalmak şartı ile taahhüt işleri acentelik, komisyonculuk ve mümessillik yapabilir.
5-Şirket maksat ve mevzuunu gerçekleştirmek için gayrimenkul mallar satın alabilir, yine maksat ve mevzuunun tahakkuku için gayrimenkul mallar kiralayabilir, tesisler kurabilir.
6-Şirket sahibi bulunduğu menkul mallar ile gayrimenkul malları gerektiğinde satabilir kiraya verebilir rehin ve ipotek edebilir.
7-Şirket konusuna giren malların imalatını başkalarına yaptırabilir, işletebilir, fason yaptırabilir.
8-Şirket maksat ve mevzuunun tahakkuku için bilcümle motorlu nakil vasıtalarını iktisap edebilir, kiraya verebilir ve ahardan kiralayabilir.
9-Şirket borç alma sözleşmeleri yapabilir kefalette bulunabilir.
10- İştigal mevzuuna giren işler için dahilden ve dış piyasadan uzun, orta ve kısa vadeli krediler alabilir bu nedenle ilgili müesseseler ile antlaşmalar yapabilir, şirketin ihtiyaç duyacağı istikrazlarda bulunabilir şirket alacaklarını teminat altına almak için gayrimenkul ipoteği ve menkul rehni alabilir, fekkedebilir ve şirket mevzuundan mütevellit borçlar için gayrimenkul ipoteği ve rehni verebilir.
11- Kanunlar ve mevzuat hükümleri dairesinde şirketin maksat ve mevzuuna giren işleri ile İlgili yerli ve yabancı sermaye ve ortaklıklar ile işbirliği yapabilir, yeni iştirakler ve ortaklıklar kurabilir aynı mevzu ile iştigal eden ortaklıkları aracılık yapmamak şartı ile hisse veya intifa senetleri ile tahvillerini satın alabilir ve bu şekilde iktisap edilmiş esham ve tahvilatı satabilir. Know  how ve royalty ve distribütörlük anlaşmaları yapabilir. Lisans, imtiyaz, telif ve ihtira beratı ticaret unvanı marka alâmetifarika gibi gayri maddi hakları iktisap edebilir kullanabilir devir edebilir, satabilir ahara icara verebilir ve ahardan kiralayabilir.
12- Şirket yürürlükteki yabancı ...ve anasözleşmesinde yazılı olan diğer işler

HATALI İŞLETME BİLGİSİ BİLDİRİMİ.KAPAT
İşletmelere mesaj göndermek için "Mesaj Gönder" bölümünü kullanınız.
YILKASAN GERİ DÖNÜŞÜM ANONİM ŞİRKETİ
İPTAL