• 0 Takipçi

  • 107 Görüntülenme

  • 1 Şikayet

  • 71 İşletme görüntülenme

Kapora alıyorlar sonra türlü yalanlarla kapora iadesi yapmıyorlar.


Bu emlak firması aracı olarak görüp gayrimenkul alım satımı yapmayınız. Çünkü bu kişiler sizi hiç düşünmeden sadece paranızın peşindeler. Bu kişilerden Çayırova'da üzerinde 2+1 yapı olan bir arsa almak için bu firmaya başvurdum. Bu arsaya toplamda 3 daire yapabileceğimi söylediler bunu söylerlerken İsrafil, Yasin ve Şükrü... birkaç kişi daha vardı.

Belediyeye gittim sordum yüzde 30 ve 3 kat imar dediler.

Bu firmaya evdeki kiracı çıksın, yapıya elektrik, su, doğal gaz gibi abonelikler alabilmek için bina beyanı vermelerini ve mülk sahibi gelince belediyede bir daha sorgulama yapacağımızı çünkü belediye bazı sorularıma mülk sahibi olmayınca cevap vermediğini söyledim.

Bu arsa ve üzerindeki yapıda hiç sorun olamadığını sahibi gelince belediyeye gidebileceğimizi ama sahibi şuan ağrı da olduğunu söylediler ve benim ciddi alıcı olduğumu ve ağrıdaki mal sahibinin gelmesi için kapora istediler ve bende onların bu sözüne güvenerek kapora verdim.

Belli süre sonra mal sahibi geldi bina beyanını vermişler kiracı (aslında kiracı değilmiş mal sahibinin kardeşi geçici olarak kalıyormuş) çıktığını ve satışı hemen yapalım dediler.

Bende belediyeye bazı sorularım var mal sahibiyle soralım dedim ve belediyeye gittik.

Belediyede işin aslı onların söylediği gibi olmadığı anlaşıldı. Bu arsaya 3 daire değil 2 daire çıktığını söyledi belediye.

Bende bu emlakcı arkadaşlara bu durumun sizin söylediğiniz gibi olmadığını bu sebeple kaporamı iade edin bu mülk almayacağımı söylediğimde bu firmadaki bu kişiler yok biz öyle demedik gibi türlü bahaneler ve yalanlar söyleyerek kapora iadesi yapmadılar.

Son olarak ben bu arsayı değerinde göstermek istiyordum ve bu kişilerin söylediği gibi çıkmayınca sen burasını değerinde gösterdiğinde mal sahibine burayı geçen sene aldığından gelir vergisi çıkacak böyle olduğunu bilse zaten satmaz biz bu satışı yapalım ben sana burasını daha yüksek bir fiyata satıveririm dediler. Bu kişilere hakkım haram olsun.

Bu kişilerden gayrimenkul veya araç almayı düşünüyorsanız iki kere düşünün ve imkanınız varsa kendini ispatlamış daha güvenilir kişilerden satın alın.ŞİKAYETLE İLGİLİ CEVAP VE YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Mesaj Gönder
İşletmeye mesajınızı iletin. KAPAT
İPTAL