Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 96 kayıtlı firma bulundu

Eğlence Mekanları Kategorisi Bilardo Salonları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Bilardo Salonları Firma Rehberi

Bilardo, kapalı salon oyunudur. Dikdörtgen şeklinde masada üç top ve isteka neden sopayla oynanır. Bilardo masalarının üzerleri kaygan arduvaz taşından yapılır. Düzgün olan arduvaz taşı yeşil çuha ile kaplanır. Masa yüzeylerinin iç yüzeyi de kauçuk malzemesiyle kaplanır. Oyun, bir topa isteka ile vurularak geriye kalan iki topa dokundurmaya dayalıdır. Toplardan biri kırmızıdır, beyaz olan toplar oyuncuya aittir. Yapılan her vuruş için bir sayı yazılır.

Günümüz bilardosunun ilk örnekleri 16. yüzyılda saraylarda görülmektedir. Tahta zemin ve tahtadan yapılan bantlarla oynanan bilardo malzeme ve kural değişimi yapılarak günümüzde haline dönüşmüştür.

Bilardo salonları gençlerin uğrak yeri olmasına rağmen orta yaş grubuna da hitap etmektedir. Bilardo erkekler için bir araya gelme etkinliğini kadınların bilardo salonlarına gelmesiyle değişikliğe uğramaya başlanmıştır. Oyun oynarken karnınız açıktığında da aperatif yiyecekler yemeniz mevcut. Genelde tost ve çay ağırlı menülere sahip bilardo salonları son zamanlarda makarna, patates ve kızartması çeşitleri ile menülerini zenginleştirmeye başlamışlardır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğlence Mekanları Kategorisi Bilardo Salonları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.