Firma Arama Sonuçları

Toplam 78 kayıtlı firma bulundu

GÜLER ER MASSE BİLARDO

(Toplamda 0 Yorum)

Bilardo Salonları

Bilardo, kapalı salon oyunudur. Dikdörtgen şeklinde masada üç top ve isteka neden sopayla oynanır. Bilardo masalarının üzerleri kaygan arduvaz taşından yapılır. Düzgün olan arduvaz taşı yeşil çuha ile kaplanır. Masa yüzeylerinin iç yüzeyi de kauçuk malzemesiyle kaplanır. Oyun, bir topa isteka ile vurularak geriye kalan iki topa dokundurmaya dayalıdır. Toplardan biri kırmızıdır, beyaz olan toplar oyuncuya aittir. Yapılan her vuruş için bir sayı yazılır.

Günümüz bilardosunun ilk örnekleri 16. yüzyılda saraylarda görülmektedir. Tahta zemin ve tahtadan yapılan bantlarla oynanan bilardo malzeme ve kural değişimi yapılarak günümüzde haline dönüşmüştür.

Bilardo salonları gençlerin uğrak yeri olmasına rağmen orta yaş grubuna da hitap etmektedir. Bilardo erkekler için bir araya gelme etkinliğini kadınların bilardo salonlarına gelmesiyle değişikliğe uğramaya başlanmıştır. Oyun oynarken karnınız açıktığında da aperatif yiyecekler yemeniz mevcut. Genelde tost ve çay ağırlı menülere sahip bilardo salonları son zamanlarda makarna, patates ve kızartması çeşitleri ile menülerini zenginleştirmeye başlamışlardır.