Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 63.373 kayıtlı firma bulundu

Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Bilgisayar ve Bilişim Firma Rehberi

Bilişim, bilgisayar bilimi ya da bilişim bilimi olarak da adlandırılır. Hesaplama ve bilginin kuramsal temel adımlarını atılmasını sağlar. Ve bu temellerin bilgisayar ortamında uygulanabilirliğini devam ettirir. Bilişim; temel olarak hesaplama yapabilen ve bilginin teorik altyapısını sağlayan etmendir. Bu alanla ilgilenenler bilişimci ya da bilgisayar bilimci olarak da anılmaktadır.

Bilişim ve bilişim teknolojileri ilk olarak 1960’lı yıllarda ortaya çıkmaya başlamıştır. Veri işleme şeklinde çıkan bilişim daha sonralarda teknolojinin yaygınlaşmasıyla gelişir. Ağlar vasıtasıyla da bilgisayarlar arası veri aktarımı başlamıştır.

Bilişim teknolojisi 4 temel kategoriden oluşmaktadır. Yazılım, donanım, ekipmanlar ve hizmetlerdir. Bilginin teknoloji ve bilgisayar aracılığı ile dönüştürülmesi, geliştirilmesi, yönetilmesi, saklanıp korunması süreçlere olanak sağlayan teknolojilerdir.

Bilişim teknolojisi sayesinde bilgi kısa süre içerisinde milyonlarca insanlara ulaştırılabilmektedir. İletişim ve bilgisayar araçları bilişim teknolojisinin temellerini oluşturmakta. Donanım ve yazılımlar teknolojilerin daha faydalı bir şekilde kullanılmasına olanak sağlar. İki bütün olan bilgisayar ve bilişim teknolojinin hızla ve gelişerek ilerlemesini sağlayan en önemli etmenlerdir.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Bilgisayar ve Bilişim Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.