Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 1.646 kayıtlı firma bulundu

Eğlence Mekanları Kategorisi Birahaneler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Birahaneler Firma Rehberi

Bira, dünyadaki en yaygın ve en eski alkollü bir içecektir. Yapımında yaygın olarak arpa kullanılan bira, buğday, pirinç ve mısırdan üretilen bira türleri de mevcuttur. Yapım aşamasında şıra içerisindeki nişastanın mayalanma sonucu etil alkol ve karbondioksitin açığa çıkması ile bira meydana gelmektedir.

Bira yapımında birçok ana basamak mevcuttur. İlk olarak arpayı dönüştürmek diğer adıyla maltlama olarak bilenen süreçtir. Bira fabrikaları arpasını maltlaşmış olarak tercih ederler. Arpa tanelerin ıslatılıp tekrar kurutma işlemine denir. Arpa taneleri büyük çelik fıçılara doldurulduktan sonra su eklenerek arpaların çimlenmesi sağlanır. Böylece arpa taneleri yumuşayıp o meşhur aromasını bırakırlar. Bu işlemden sonra arpalar kurutulur. Arpalar ne kadar kurursa o kadar kavrulmuş ve koyu tat veriliyor.

Bira insanların icat ettiği en eski içeceklerin başında yer almaktadır. Ortadoğu’da tahminen buğday çorbası yaparken tesadüfü şekilde bulunmuştur. 1839 senesi Batı’ya gitme sürecinde bira Osmanlıya girmiştir.

Birahaneler, birçok bira çeşidinin bulunduğu, insanların iyi vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla kurulan mekânlardır. Sizlerde kafanızı dağıtmak ve iyi vakit geçirmek isterseniz, bulunduğunuz yere en yakın konumdaki birahaneleri ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğlence Mekanları Kategorisi Birahaneler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.