Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 1.750 kayıtlı firma bulundu

Eğlence Mekanları Kategorisi Türkü Evleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Türkü Evleri Firma Rehberi

İnsanın ruh halini, üzüntüsünü, kederini ya da mutluluğunu, dünya görüşünü ezgili olarak söyleyen, yazanı belli olmayan eserlere türkü denilmektedir. İlk türkü 16. yüzyılda Anadolu’da oluşturulmuştur. Birçok türkü çeşidi vardır. Çocuk türküleri, doğa türküleri, kahramanlık ve askerlik türküleri, iş türküleri, tören türküleri ve aşk türküleri bunların başlıcasıdır.

Dostlarınızla birlikte gidip eğlenebileceğiniz türkü evlerinde en sevdiğiniz türkülere doyacağınız nezih mekânlardan biridir. Samimi ve nezih bir ortama sahip türkü evlerinde çeşitli mezeler ve yemekler bulunmakta. Haftanın her günü farklı sanatçının sahne alarak sevdiğiniz türküleri canlı olarak dinleme şansına sahip oluyorsunuz. Çalan türküye bağlı olarak halay ya da çiftetelli oynaya da bilirsiniz. 

Çoğu türkü bar pasaj ya da hanın içinde bulunmaktadır. Ancak bazı türkü evleri şehrin kalabalığından uzak, yalnız ya da ailenizle gidebileceğiniz, içkisiz, türkü, musiki ya da fasıl dinleyebileceğiniz, yöresel köy sofraları tarzı mekânlarda mevcut.

Sizler için araştırıp listelediğimiz türkü evlerine giderek hoşça vakit geçirip, eğlenebilir hatta halay çekebilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğlence Mekanları Kategorisi Türkü Evleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.