TİMED METAL MAKİNE İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

SANAYİ MAH. KOZALI SOK. ÇARŞI YAPI AVM F BLOK NO:7 PK:41040 İZMİT - İZMİT / KOCAELİ / TÜRKİYE

En son güncellenme Tarihi: 2.08.2019 21:56:00
Değerlendirme :

Bilgilerinin hatalı veya eksik olduğunu düşünüyorsanız güncelleyebilmemiz için lütfen bize bildiriniz.

İşletme değerlendirmeleri, yorumlar ve şikayetler

Şikayet Yaz İşletme hakkında yorum yaz
1 puan
2 yorum
Gökhan P.

Gökhan P.

28 Tem 2019
Hacer İ.

Hacer İ.

20 Haz 2018

Firma Bilgileri

 • Ünvanı : TİMED METAL MAKİNE İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 • Tabela Ünvanı : TİMED METAL
 • Kuruluş Tarihi : 15 Aralık 2016 Perşembe
 • Vergi Dairesi : KOCAELİ - TEPECİK VERGİ DAİRESİ
 • Vergi Numarası : 8440479484
 • Ticaret Odası : KOCAELİ TİCARET ODASI
 • Sicil Numarası : 26506
 • NACE Kodu : 467202
 • Faaliyet Alanları : Demircilik (sıcak ve soğuk demircilik)
 • Mersis No : 0844047948400013
 • E-Tebligat Adresi : 25959-55151-50277
Titanyum, Civata , Somun , Sac , Levha ve Tel Ürünleri
Havacılık ve uzay sanayisinin ihtiyaçları ile gelişmiş olan titanyum madeni endüstriyel alanlarda vazgeçilmez hale gelmiştir. HAFİF'liğinin, paslanmaz çeliğe oranla %50 oluşuyla ve dayanıklığı ile yaygın kullanılmaya başlamıştır.Firmamız hertürlü boy ve ebatta sac , levha , tel ve Civata üretiminde bölgemizin lideri konumundadır.Ürünlerimiz ile sizde fark yaratın..

HAKKIMIZDA
Firmamız; savunma, kimya, otomotiv, imalat sanayinin ve medikal alanlarda titanyum, inkonel, monel, hastelloy ve ihtiyaç duyulan kıymetli metaller sac, çubuk, tel, civata, somun, pul, askı sepeti, kazan,gibi ürünlerin projeye ve numuneye uygun üretiminde faaliyet göstermektedir.

Stoktan ve hızlı tedarikle, ihtiyaçları kaliteli ve hızlı olarak siz sayın ihtiyaç sahiplerine sunmak ana amacımızdır.

Prensip, kalite, güven, sürekli iyileştirme ve doğruluk ilkelerinden vazgeçmeden işi hatasız ve en hızlı şekilde tamamlayarak müşteri beklentilerini her zaman eksiksiz karşılamayı, sektöründe ve kalitede lider olmayı hedeflemektedir.

Sektörün öncü kuruluşlarından biri olma yolunda atmış olduğumuz adımların etkili sonuçlar vermesi büyüyen bir firma olmak sektörde Timed Metal olarak müşteri memnuniyetinin bilincinde ve müşteri odaklı çalışmalarımızı daha üst seviyeye taşımak için daha çok çalışmaktayız.

TİTANYUM
Titanyum ; çelik kadar dayanıklı ancak ondan %45 daha hafiftir.Aliminyumdan ise %60 daha ağır olmasına karşın 2 kat daha dayanıklıdır.Dayanıklılığı ve asitlere karşı dirençli oluşu nedeniyle , çeşitli alaşımların yapısına katılır.Deniz suyuna karşı eşsiz bir dayanıklılığı sahip olması nedeni ile deniz suyundan tatlı su elde edilen tesislerde ve tuzlu suya temas eden gemi donanım parçalarının yapımında kullanılır.

Oksitlenmeye, ter asitine, korozyona, kimyasal maddelere karşı diğer alaşımlara göre kat kat daha dayanıklıdır.
Her biçimde mevcuttur. (Kütük, Yuvarlak, Altıgen, Lema, Çubuk, Plaka, Sac, Tel istene her çeşit)
Kolaylıkla Kaynak Yapılır.
Yangına ve darbelere dayanıklıdır.
Biyolojik uyumluluğa sahiptir ve toksit değildir.
Fiyat; Diğer yüksek performans malzemelerine yakındır.
Uygun Kriyojenik özellikleri vardır.

INKONEL

Inconel, Special Metals Şirketinin ostenitli nikel-krom-esaslı bir süper alaşım ailesine atfedilen tescilli bir ticari markasıdır. Inconel alaşımları, tipik olarak yüksek sıcaklık uygulamalarında kullanılırlar. İngilizcede genellikle "Inco" (veya bazen "Iconel") olarak anılır.
Inconel’in yaygın ticari isimleri arasında şunlar bulunur: Inconel 625, Chronin 625, Altemp 625, Haynes 625, Nickelvac 625 ve Nicrofer 6020.
Inconel alaşım ailesi, ilk olarak, 1940’lı yıllarda, Whittle jet motorunun geliştirilmesi amacıyla Hereford, İngiltere’de Wiggin Works’teki araştırma ekiplerince geliştirilmiştir.

HASTELLOY
Hastelloy, Haynes International, Inc.’in tescilli ticari markasıdır.
Bu marka, “süper alaşımlar” veya “yüksek performanslı alaşımlar” adı altında metalürji endüstrisi tarafından kabaca sınıflandırılan korozyon dayanımı yüksek yirmi iki farklı metal alaşımından oluşan ürün gamının ön eki olarak uygulanmaktadır.

Alaşımın ana maddesi, tipik olarak, geçiş metali nikeldir.
Bu ticari markayla ifade edilen alt kategorilerin her birinde nikele diğer alaşım maddeleri katılır ve bunlar arasında çeşitli yüzdelerde molibden, krom, kobalt, demir, bakır, mangan, titan, zirkon, alüminyum, karbon, ve tungsten bulunur.
Hastelloy süper alaşımlarının ana işlevi, daha bol bulunan ve daha ucuz demir esaslı alaşımların dayanamayacağı, bazı nükleer reaktörlerin ve kimyasal reaktörlerin basınçlı kapları, distilasyon donanımı ve boru ve vanaları gibi kimya endüstrisinin orta-şiddetli korozif ve/veya erozyon eğilimli ortamda yüksek sıcaklık ve yüksek basınç gerektiren uygulamalarına oldukça dayanıklı olmalarıdır.
Hastelloy bir süper alaşım olmasına rağmen imalat ve işlemeden dolayı bozunmaya uğrar.
Hastelloy’un korozyon direnci elektro-polisaj veya pasifleştirmeyle artırılabilir.

MONEL ÇELİK
Special Metals Şirketinin esas olarak nikel (maksimum %67) ve bakır ile biraz demir ve diğer eser elementlerden meydana gelen nikel alaşım ürün serisine ait bir ticari markadır.
Monel, International Nickel Şirketinin şef metalürji uzmanı tarafından oluşturulmuştur.
Monel alaşım 400, Sudbury (Ontario) madenlerinde doğal olarak bulunan nikel cevheriyle aynı oranda nikel ve bakırdan meydana gelmiş ikili bir alaşımdır.
Adını şirketin başkanı Ambrose Monell’den alan Monel’in patenti 1906 yılında alınmıştır.
O zamanlar ticari marka olarak soyadlarına izin verilmediğinden bir L eksik yazılmaktadır.

Monel çok çabuk sertleştiğinden işlenmesi çeliğe kıyasla çok zordur.
Düşük hızlarda döndürülerek işlenmeli ve besleme hızı düşük olmalıdır.
Korozyona ve asitlere dayanıklıdır ve bazı alaşımları saf oksijen yanmasına bile dayanabilir.
Genellikle oldukça korozif koşullara sahip uygulamalarda kullanılırlar.
Küçük miktarlarda alüminyum ve titanyum ilave edilerek korozyon direnci aynı fakat yaşlanmayla gamma primer oluşumuna bağlı olarak mukavemeti çok daha yüksek bir alaşım (K-500) elde edilebilir.
Monel, tipik olarak paslanmaz çelikten çok daha pahalıdır.

Monel alaşım 400’ün özgül ağırlığı 8.83, elektriksel iletkenliği yaklaşık %3.4 IACS ve (tavlanmış halde) sertliği 65 Rockwell B’dir.kullanım alanları Havacılık ve uzay uygulamaları: 1960’larda Monel metali, aşırı hızlı uçuş sırasında aerodinamik sürtünme yüzünden meydana gelen büyük ısıya dayanabildiği için uçak yapımında, özellikle de Kuzey Amerika X-15 gibi deneysel roket uçakların çatı ve dış yüzeylerinin yapımında yaygın olarak kullanılmaktaydı. Monel metali, çok yüksek sıcaklıklarda mukavemetini kaybetmediği için yüksek atmosferik uçuş hızlarında şeklini koruyabilir. Buna karşılık Monel’in yüksek yoğunluğundan dolayı parça ağırlığı artar.

Denizcilik uygulamaları: Monel, yüksek korozyon direnci nedeniyle boru döşeme sistemleri, pompa şaftları, deniz suyu vanaları, trol ağları ve filtreli sepetler gibi deniz uygulamaları için idealdir. Bazı alaşımlar tamamen anti-manyetiktir ve denizde mayın tararken kanca kablosu ve manyetik ölçüm donanımlarının mahfazalarında kullanılırlar. Hobi amaçlı denizcilikte, tespit çubuklarında zinciri tutmak için kullanılır. Monel ayrıca su ve yakıt tanklarında ve sualtı uygulamalarında da kullanılır. Ayrıca, pervane şaftları ve teknelerin omurgalarındaki cıvatalarda da kullanılır.

Bununla beraber, Monel, tuzlu suda elektrolitik faaliyet sorunundan dolayı (Galvanik korozyon olarak da bilinir) gemi inşasında kullanılırken, çelik gibi farklı metallerden dikkatle izole edilmelidir. 12 Ağustos 1915 tarihli New York Times’ın haberine göre, "teknesi ilk kez tamamen Monel’den imal edilmiş” 215 feet boyundaki yat, altı hafta gibi kısa bir sürede “parçalanarak” hurdaya çıkmıştır. Sebepse, “elektriksel eylemler yüzünden dibinin ayrılmasıdır". Yatın çelik iskeleti Monel’le elektrolitik etkileşim sebebiyle çürümüştür.

Deniz kuşu araştırmalarında özellikle kuşlara takılan bant ve halkalarda özellikle korozif deniz suyu ortamında yaşayan albatros kuşları gibi birçok türe takılan bant veya halkalarda da Monel kullanılmaktadır.

Monel ayrıca, uçak endüstrisinde kilitlerin açılmasını önleyen güvenlik teli sisteminde de kullanılmaktadır. Müzik aletleri: Monel, trompet, tuba ve korno gibi bazı yüksek nitelikli müzik aletlerinde vanalı piston malzemesi olarak kullanılırlar. RotoSound, Monel’i 1962’de elektrogitar teli olarak kullanıma sokmuştur ve bu teller, Iron Maiden’dan Steve Harris, The Who, Sting, John Deacon ve John Paul Jones gibi birçok sanatçı tarafından çalınmıştır. Monel, 1930’ların başında, bunları Sam Bush nota seti olarak mandolin için halen sunmaya devam eden Gibson Guitar Corporation gibi diğer müzik teli üreticileri tarafından da kullanılmıştır.

Yönlü sondaj:
Petrol arama kuyularında Monel sondaj boruları kullanılmaktadır. Monel sondaj boruları, iyi idare edilmesi gereken yönlü kuyuları açmada kullanılırlar. Bu sayede, daha çabuk ve daha isabetli aramalar yapılabilir, tehlikeler azalır ve yönlü sondaj ve kontrollü petrol kuyularının maliyeti düşer. Maliyetin düşme sebebi, bunlara takılı manyetometrelere sahip bir delerken ölçme (MWD) aletiyle gerçek zamanlı araştırma yapabilme yeteneğidir. Manyetometreler, yerkürenin manyetik alanını okurken çevreden etkilenmemeleri ve doğru ölçüm yapabilmeleri için mıknatıslanmayan bir malzeme (monel, inconel, Cu-Be veya anti-manyetik paslanmaz çelik) içerisinde muhafaza edilmelidirler.

Monel günümüzde yönlü sondaj borularında çok nadiren kullanılmaktadırlar. Alışkanlık yada yanlış bilgi yüzünden hala Monel boru şeklinde adlandırılsalar da, pahalı olmasından dolayı Monel’in yerini, 316 ve diğer anti manyetik paslanmaz malzemeler almıştır.

Monel künyeler:
Asit ve oksijen korozyonuna dayanıklı Monel kimya endüstrisinde kullanışlı bir malzemedir. Monel aparatlarda korozif florürler bile kullanılabilirler; bu, Oak Ridge Gazlı Difüzyon Tesisinde uranyum zenginleştirmede kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Burada geniş çaplı uranyum hegza florür boru tesisatının büyük bir kısmı Monel’den yapılmıştır.Diğer bir örnek de, yüksek basınçlarda beslenmesi gerektiği için PTFE’nin uygun bir seçenek olmadığı hidrojen klorür gibi reaktif gaz tüplerinin regülatörleridir. Bunlarda bazen, regülatörden önce gelen boru takımı ve musluklarda bulunur ve bu sayede, kullanılan regülatöre kuru inert bir gaz püskürtülerek donanımın daha iyi korunması sağlanır.

Monel, birinci ve ikinci dünya savaşlarında ABD asker künyesi olarak da kullanılmıştır.

Bryn Athyn Katedralinin Monel kapı tokmakları: Monel, mutfak evyeleri ve gözlük çerçevelerinde de sık sık kullanılır. Ayrıca, duman borulu kazanlarda ocak payandalarında da kullanılmaktadır.

Nadir metaller kullanılmadan korozyona direnç sağlayabilmek için 10,000 yıl çalışması planlanan saatin parçaları da Monel’den yapılmıştır.

Bryn Athyn Katedralinin içindeki çıplak metallerin birçoğu da Monel’den yapılmıştır. Bunlar arasında, büyük dekoratif panolar, kapı tokmakları vb bulunmaktaydı. Monel ayrıca New York şehrindeki ilk Pennsylvania İstasyonu gibi yapılarda çatı malzemesi olarak da kullanılmıştır.

Pennsylvania İstasyonunun yeşilimsi çatısı, Monel’den yapılmıştır. 1991 - 1996 Acura (Honda) NSX Monel’den bir anahtarla teslim edilmekteydi.

Monel kullanılan petrol alan uygulamaları (nadiren –ayrıca yukarıdaki yönlü sondaja bakınız) esnek ve düz kelepçeler bulunmaktadır. Yerkürenin manyetik alanını ölçerek manyetik yön bulan aletler (manyetometre veya pusula), sensorları anti-manyetik boruların altında ve üstünde, delme aletinin manyetik çekiminden izole eden anti-manyetik bir boru içerisine yerleştirilirler. Bunlar ilk yapıldıklarında Monel kullanıldığından Monel boruları diye adlandırılmışlardır ve bu isim hala kullanılmaktadır.

Monel ayrıca batı tarzı üzengilerin dışında koruyucu bağlayıcı malzeme olarak da kullanılmaktadır.

Monel, Arrow Fastener Co., Inc. tarafından paslanmaz T50 zımba tellerinde de kullanılmaktadır.

Alaşım Ticari ismi ASME P Grup ASTM/AISI

RESMİ FAALİYET KONUSU
DEMİR DIŞI METALLER Meslek grubunda, İZMİT / KOCAELİ Bölgesinde Birincil formdaki demir dışı metallerin toptan ticareti - kütük, blok, granül, toz, pelet, levha, bar, çubuk, profil vb. formlarda (alüminyum, bakır, nikel, kurşun, çinko, kalay, vb. dahil

HATALI İŞLETME BİLGİSİ BİLDİRİMİ.KAPAT
İşletmelere mesaj göndermek için "Mesaj Gönder" bölümünü kullanınız.
TİMED METAL MAKİNE İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İPTAL