Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 30.378 kayıtlı firma bulundu

Demir - Çelik - Metal Kategorisi Metal Sanayi - Metal İşleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Metal Sanayi - Metal İşleri Firma Rehberi

Sanayiler ilk olarak 18. Yüzyılda Batı Avrupa ülkeleri ve ABD de gelişmeye başlamıştır. El emeği yerine makineler alan sanayiler çok daha kısa sürede mal üretimi yapmaya başlanılmış, üretilen bu malların pazarlaması da yeni bir zenginleşme sürecine girmelerini sağlamıştır. Günlük yaşantımızda kullandığımız ev gereçlerini, otomobilleri metal sanayi tarafından üretilip geliştirilmeye başlanmıştır.

Metal hammaddenin veya yarı işlenmiş maddelerin kullanıma hazır hale getirme işlemlerinin yapıldığı yere metal sanayi denmektedir. Sanayiler ülkenin kalkınma ve refahı için son derece önemli bir etkiye sahiptir. Gelişmiş ülkelerin zenginliklerinin en büyük temeli sanayilerinin oldukça gelişmiş olmasıdır. Sanayi ülkelerin doğal kaynaklarını kullanarak değerlendirmesi, pek çok insana iş imkânı sağlaması, üretim kapalı alanlarda yapıldığı içinde mevsimsel hareketlerin etkilememesi, üretilen ürünlerin daha uzun ömürlü ve kaliteli olması gibi imkânlar sunmaktadır.

Metal sanayicileri; beyaz eşya, otomotiv, endüstriyel motor, savunma ve havacılık sektöründe metal işleri, metal işleme ve metal enjeksiyon ile parça imalatları yapmaktadır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Demir - Çelik - Metal Kategorisi Metal Sanayi - Metal İşleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.