Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 21.837 kayıtlı firma bulundu

Ambalaj ve Kağıt Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Ambalaj ve Kağıt Firma Rehberi

Ambalaj, içinde bulunan eşya veya maddeyi darbelerden taşımak, korumak ya da muhafaza etmek için kullanılan kağıt, cam, karton veya metal ürünlerden yapılmış maddelere denir. Ambalaj üretiminde kaliteli ve doğal ham madde kullanmak doğayı korumak adına son derece önemlidir.
3 çeşit ambalaj vardır. Bunlar; satış ambalajı, dış ambalaj ve nakliye ambalajıdır.

Satış ambalajı veya Birincil ambalaj adıyla anılan, herhangi bir ürünü kullanıcıya ulaştırmak amacı ile satış noktasında sunulan satış birimidir ve aldığınız üründe bulunan ambalajdır.

Dış Ambalaj ya da İkincil Ambalaj, birden çok satış ambalajını bir arada tutturup barındıracak şekilde tasarlanmış, üründen ayrıldığı zaman da hiçbir zarar vermeyen ambalaj çeşididir.

Nakliye Ambalajı (Üçüncül Ambalaj), dış ambalajı ya da satış yaparken ürünün zarar görmemesi için üretilen ambalajdır. Streç film, tek kullanımlık tabak ve bardak, meyve suyu şampuan kapakları, her türlü mobilyanın sarıldığı ambalaj, makara, bidon, yapışkan film, plastik poşetler, ambalaj ve kâğıta örnektir.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Ambalaj ve Kağıt Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.