Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 14.509 kayıtlı firma bulundu

Demir - Çelik - Metal Kategorisi Torna - Tesviye - Freze Takım Tezgahları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Torna - Tesviye - Freze Takım Tezgahları Firma Rehberi

Makine atölyesine girdiğimizde ilk gözüme çarpan tezgahlardan biridir, torna tezgahlarıdır. Torna çok önemli bir tezgahtır ve madenlerin silindir şekline getirilmesini sağlar. Madenlere delik delmek, vida açmak ve yüzlerini düzeltmek için kullanılır.

Metal ile üretilen yapılan tüm alanlarda kullanılan her türlü parçaların şekillendirmesini ve üretimini yapan kişiler profesyonelce işlerini yürütmektedirler. Bu alanda kullandıkları makineler öncelikle metal parçaları sabitlemek ve hareket etmelerini önlemek için çok güçlü bir sıkıştırıcıya ihtiyaç duymaktadırlar. Daha sonra makineyi kullanan ustalar özel başlıklar takarak ekipmanların metale verecek şekle göre hareket ettirmeye ve istenilen sonucu almalarını sağlamaktadırlar.

Torna tesviye işlemleri, günlük hayatta kullandığımız tüm metallerin istenilen işlemler yapabildiği gibi aynı zamanda da çok daha büyük ebatlı metallerin şekillendirmesi de büyük çaplı torna tezgâhları ile mümkün olmaktadır.

Frezeleme ise, kesme hareketi takımını kendi etrafında dönmesi ve parçaların ilerleme hareketi yapması ile gerçekleştirme işlemidir. Freze takım tezgâhları çeşitleri tip ve ölçülerde olup çoğu birbirine benzemektedir. Sütunlu ve konsollu olanlar okul ve endüstrilerde kullanılır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Demir - Çelik - Metal Kategorisi Torna - Tesviye - Freze Takım Tezgahları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.