Firma Arama Sonuçları

Toplam 1.109 kayıtlı firma bulundu

Ambalajlama Paketleme Etiketleme

SAĞLIKLI TÜKETİMDE AMBALAJ VE PAKETLEMENİN YERİ
Ambalaj, içine konulan ürünü koruyan, güvenilir ve temiz koşullarda size ulaşmasını sağlayan, depolanmasını, etiket yapıştırılıp paketlenerek taşınmasını kolaylaştıran bir malzemedir.

Sağlıklı kalmak ve beslenmek için her zaman çaba sarf ederiz. Özellikle sağlıklı gıda ürünlerini seçerken. Peki, sağlıklı beslenme ve gıda tüketimi konusunda paketleme ve ambalajın yeri nedir? Sevdiklerimizi ve kendimizi doğru ve sağlıklı beslemek için nelere dikkat etmeliyiz? Modern tesislerde üretilen ürünlerin üzerinde bulunan etiketle gıdanın içeriğini görmekteyiz, ambalajların çoğu üretim sürecini gösteren barkod ve hırsızlığa karşı korumak RFID çip özellikleri barındırıyor.

Plastik ambalajların doğada uzun sürede yok olması çoğu zaman düşündüren bir konu olmuştur. Ama artık geri dönüşümlü ambalajlarla hem çevreye zarar vermemiş oluyoruz hemde geri dönüşümü sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlamış olmaktayız. Aldığımız ürünlerin üzerinde geri dönüşüm etiketi olmasına dikkat etmeliyiz.

Hayatımızın her alanında kullandığımız kağıt, ambalaj sektöründe özellikle karton kutu ve karton oluklu mukavva ile piyasada en çok tercih edilenlerden biridir. Kısacası, ambalajlar artık yaşamımızın değişmez bir parçası olmuştur.