Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 11.600 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Atık Toplama Depolama Geri Kazanım ve Dönüşüm Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Atık Toplama Depolama Geri Kazanım ve Dönüşüm Firma Rehberi

Çıkardığımız atıkları çöpe atmadan önce maddenin türüne göre ayırmamız gerekmektedir. Atıklar doğru bir biçimde ayrıldığında atık maddelerden yeni maddeler üretilebilir. Finlandiya atık toplama, toplanan atıkların doğru biçimde depolanıp geri dönüşümü sağlanması konusunda dünyada bir numaradır. Atıkların ayrılmasında Finlandiya’nın kurallarına sahip olmasak da yavaş yavaş bu sistemi oturtmaya başlamaktayız. Atık kılavuzları genellikle kendi yaşadığımız binanın hemen yanında bulunan çöp konteynerlara atmaktayız.

Bozuk, kırık veya yırtık olmayan ürünler atık madde olarak adlandırılamaz. Bu ürünleri ikinci el pazarlarında ya da internetten satışa sunabilirsiniz.

Geri dönüşüm yapılabilecek ürünler; biyolojik atıklar bunlara örnek olarak yiyecek atığı, kahve telveleri, meyve kabukları ve kâğıt havludur. Kâğıt, dergiler, reklamlar, mektup zarfları, süt kutuları, mukavva, karton ambalajlar, cam ambalajlar, metal nesneler, piller, elektrik ya da pille çalışan oyuncaklar, torbalar, streç filmler, plastik ambalajlardır.

Ülkemizin ekonomisine oldukça yararlı olan bu atık toplama depolama geri kazanım ve dönüşüm sayesinde kullanılmayan çöp olarak adlandırılan bu maddeler sayesinde bedava doğal elektrik üretebilir, topluma yarar sağlayabilinir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Atık Toplama Depolama Geri Kazanım ve Dönüşüm Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.