Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 50.404 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Enerji ve Yakıt Firma Rehberi

Havanın oksijen ile temas etmesi sonucu yanıp ısı meydana getiren kısacası enerji üreten maddelere yakıt denmektedir. Enerji ve yakıtlar birbirinden ayrı düşünülemez. Yakıtlar üç çeşittir. Bunlar; katı yakıt, sıvı yakıt ve gaz yakıttır.

Katı yakıt; yakılıp ısı elde edilen fosil yakıtlar ve diğer yanıcı olan katı maddelere katı yakıt olarak adlandırılır. Odun, kömür, linyit katı yakıt çeşididir. 2 çeşit katı yakıt mevcuttur, bunlar doğal ve suni yakıttır. 

Sıvı yakıt; sıvı olarak yakılan yanıcı maddelere sıvı yakıt denmektedir. Ham petrolün işlenmesi sonucu mazot, benzin ve gaz yağı gibi ürünler bu yakıt türüne örnektir. Etil alkol ve metil alkolde sıvı yakıt grubunda yer almaktadır. Suni sıvı yakıtlar; katı doğal yakıtlardan, sentez veya petrol yoluyla üretimden elde edilmiş yakıtlardır.

Gaz yakıt; adından da anlaşıldığı üzere gaz olarak yanabilen yakıcı maddedir. Petrol ürünleri işlenerek likit petrol gazı, hava gazı, doğal gaz, metan, propan ve hidrojen gaz yakıta örnektir. Günümüzde en çok ısınmak için kullandığımız yakıttır.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.