Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 17.906 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Enerji Üretimi Tesisleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Enerji Üretimi Tesisleri Firma Rehberi

Elektrik enerjisi, bulunan elektronların hareket etmesiyle meydana gelen enerji çeşitlerinden biridir. Birçok farklı kaynaktan elektrik enerjisi üretilmektedir.

Elektrik üretimi; bakır vb. iletken bir telin manyetik alana konulup, içinde hareket ettirilmesi ile üretim gerçekleşir. Elektrik jeneratörü elektrik akımını üreten bir makinedir. Günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey haline gelen elektrik tüm alanlarda, özellikle büyük miktarda elektrik üretimi için elektrik jeneratörlerini döndürebilecek kadar büyük bir enerjiye ihtiyaç duymaktayız. Bunları da santraller sayesinde elde ederiz.

Güç santralleri ısı üretimi için kullanılır. Enerji üretimi fosilden nükleere kadar değişik tipteki santraller üretmiş oldukları ısıyı ve suyu buhar haline dönüştürmek için kullanılır. Elde edilen buhar elektrik jeneratörüne bağlı olan türbine verilir. Türbinlerde almış oldukları enerjiyi kullanarak türbinin şaftını döndürür. Ve bu hareketle jeneratörün elektrik üretmek için gereksinimlerini karşılamış olunur.

Enerji üretim tesisleri hidro kaynaklar kullanılmak istenirse barajların üstüne, termik kaynaklar kullanılacaksa doğalgaz, linyit ve taş kömürünün bulunabileceği yerlere kurulur.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Enerji Üretimi Tesisleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.