Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 2.948 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Petrol ve Gaz Endüstrisi Tesisi ve Ekipmanı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Petrol ve Gaz Endüstrisi Tesisi ve Ekipmanı Firma Rehberi

Petrol ve gaz endüstrisi; petrol ürünlerinin aranması, bulunduktan sonra çıkarılması, rafine edilmesi, taşındıktan sonra pazarlanması süreçlerini kapsamaktadır. Sektörde en çok kullanılan ve en büyük hacme sahip mazot ve benzindir. Petrol; ilaçlar, gübre ve plastik gibi birçok ham madde niteliği taşımaktadır.

Petrol sanayi için oldukça önemlidir ve endüstriyel de büyük bir önem taşımaktadır. Bu sebeple de çoğu ülke için devamlılığı önem arz etmektedir. Dünya’daki enerji tüketiminin büyük çoğunluğu Orta Doğu’ da geri kalanı Avrupa ve Asya’dan karşılanmaktadır.

Petrol enerji vermesinin yanı sıra giyim, ilaç ve diğer birçok ürünün imalatında yer almaktadır. Koyu kahverengi ve yapışkan yapıya sahip olan petrol, genellikle ham petrol olarak nitelendirilir.

Petrol ve gaz endüstrisi tesisi ve ekipmanı Petro-kimya ve rafineri tesislerinde işlenerek endüstriler için gerekli olan ham maddelerin üretilmesi, üretilme süreçlerinde kullanılan kritik döner ekipmanları üreten ve enerji verimliliğini ön planda tutarak yeni teknolojiler üretip kullanmakta ve sorunlara karşı çözüm bulunmaktadır.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Petrol ve Gaz Endüstrisi Tesisi ve Ekipmanı Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.