Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 5.930 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Baklava - Tatlıcılar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Baklava - Tatlıcılar Firma Rehberi

Baklava, çok ince açılmış yufka ile yapılan şerbetli bir tatlıdır. Anadolu, Rumeli ve Ortadoğu’da oldukça yaygındır. Baklava yufkası bir milimetre kalınlığında açılır. 40 veya 50 adet yufka araları yağlanarak bir tepsiye üst üste yerleştirilir. On adet yufkada bir ince olarak dövülmüş ceviz, badem içi, fındık veya fıstık serpilir. Tepsi dolduktan sonra baklava dilimi olarak adlandırılan eşkenar dörtgen olarak kesilir, üstüne de kızgın yağ dökülerek fırına verilir. Kızardıktan sonra önceden hazırlanmış soğuk şerbet nar gibi kızarmış baklavalar üstüne dökülür ve soğumaya bırakılır.

Baklava şerbetinin koyu tutulup şekerlenmesi sağlanarak elde edilen baklava türü de kuru baklavadır. Eski yemek kitaplarında bademli baklava, güllaç baklavası, cevizli baklava, kavun baklavası, kaymaklı baklava, yağsız baklava gibi pek çok baklava çeşidi de bulunmaktaydı. Günümüzde bu baklavalar hala yapılmakla birlikte daha değişik çeşitleri de çıkmıştır. En çok tercih edilen yeni baklava ise çikolatalı baklavadır.

Sizlerde ağzınızın ve damaklarınızın bu lezzet şöleni yaşamasını istiyorsanız tatlıcıya giderek baklava siparişi verebilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Baklava - Tatlıcılar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.