Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 351.883 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Gıda Firma Rehberi

Canlıların hayatını devam ettirebilmeleri için gerekli olan besinlere gıda denmektedir. Gıdalar; karbonhidrat, protein ve yağlardan oluşmaktadır. Canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için gıda son derece önemli bir unsurdur.

İnsanlar yaradılışlarından itibaren hayvanları avlayarak, balık tutarak, ekim yaparak; bu ekimlerden oluşan meyve ve sebzeleri toplayarak gıda ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Sulama alanı geliştirilerek gıdaların kalitesi ve miktarı arttırılmıştır. Artık gıdaların teminini kolaylıkla fırın, manav, market, bakkal, kasaplardan edebilmekteyiz.

Bitkisel ve hayvansal gıdalar olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Baklagiller, şeker bitkileri, meyve ve kabuklu yemişler, et ve balık en çok tüketilen gıda ürünleridir. Hayvansal gıdalarında karbonhidrat, yağ, su ve protein bulunurken bitkisel gıdalarda organik madde bulunmaktadır. Kalsiyum, fosfor, iyot, demir en çok besinlerde bulunan elementlerdir.

Bir asır öncesine kadar sefalet ve fakirlik insanlar arasında oldukça yaygındı. Çoğu kişi günlerini tamamen aç geçirirken çok az bir kısmı belirli zamanlarda karınlarını doyurma fırsatı bulabilmekteydi. Son 50 yılda çoğu ülkede açlık problem olmaktan çıkmıştır ancak halen açlıkla mücadele eden ülkeler bulunmaktadır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.