Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 16.142 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Fırınlar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Fırınlar Firma Rehberi

Tahıl unundan yapılan hamurun fırında, tandırda veya sacda pişirilmesiyle oluşan ürüne ekmek denmektedir. Ekmeğin tarihi eski medeniyetlere kadar gitmektedir. Ekmek, insanoğlunun bilinen en önemli gıda yiyeceğidir. Ekmek; un, maya, tuz ve suyun belli oranlarda karıştırılıp, yoğrulması ve belli bir süre hamurun mayalanarak pişirilmesi ile oluşmaktadır. Karbonhidrat ve protein kaynağıdır.Temel bir gıda maddesidir.

Ülkemizde yaygın olarak buğday unundan ve mayalanmış hamurdan üretilmiş ekmekler tüketilmektedir. Ancak bazı bölgelerimizde çavdar, yulaf, mısır ve benzeri tahıllardan da ekmek üretilmektedir. İslam dininde de ekmek en çok değer verilen gıdaların başında yer almaktadır. Hıristiyanlık ve Musevilikte de ekmeğin özel bir yeri vardır.
Fırınlar ise ekmek, pide, çörek, simit üretilip satılan dükkânlardır. Bazı ekmek fırınları kafe konseptine sahip olup ekmek dışında pasta, kurabiye gibi unlu mamuller üretmektedirler.

Ekmek fırını açmak istiyorsanız sıkı kontrollere tabi olmasının yanı sıra sık sık denetlenen işyerleridir. Fırın ruhsatı almanız için yönetmeliğe hakim olmanız gerekmektedir. Yönetmeliği bilmiyorsanız ekmek fırını açmaya kalkışmamanızı öneririz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Fırınlar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.