Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 716 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Bal Satıcıları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Bal Satıcıları Firma Rehberi

Arıların meyve tomurcuklarından veya çiçeklerden topladıkları nektarları midelerinde bulunan kimyasal salgı tarafından değişikliğe uğratarak ve arı kovanlarında bekletilerek oluşan besine bal adı verilir. Kimyasal değişim sırasında arılar früktoz, sakarozu ve glikoza çevirmektedir. Bu kovandaki minik hücrelere yerleştirip üstüne özel mumsu bir maddeyle kapatan arılar, özel havalandırma sağladıkları kovanlarındaki tadını ve bildiğimiz bal haline getirirler.

Bal üretimi ciddi bir ekip çalışması ve emek gerektirir. Yarım kilogram ham nektar toplamak için yaklaşık 900 bin arının itinayla tam gün çalışması gerekmektedir. Sofralarımıza geldiğinde yapım aşamasını düşünmediğimiz balın arkasında binlerce arı varını yoğunu vererek nektar toplamaktadırlar. Üstelik toplanan nektarın hepsi bala çevrilemiyor. Aynı zamanda sabır ve seçicilik son derece önemlidir arılar için. Bu da yediğimiz balların lezzetine lezzet katmaktadır.

Balın rengi, kokusu ve yoğunluğu, şeker dengesi toplanan nektarın farklılığından kaynaklanmaktadır. Çiçeklere kokusunu veren aromatik volatin yağı bala o leziz kokusunu vermektedir.

Her derde deva olan bu balları, özel üretim yapan bal satıcılarından temin edebilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Bal Satıcıları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.