Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 2.665 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Balıkcılar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Balıkcılar Firma Rehberi

Çok ender türleri hariç balıklar suda yaşamaktadır. Solungaçları ile solunum yapar, soğukkanlı hayvanlardır. Bazı balıkların üzerinde pul bazılarında pul bulunmamaktadır. Çoğunlukla yumurta ile çoğalan bu canlılar omurgasızdır.

Balık, zengin vitamin içeriği ve güçlü besin değeri bakımından hem yetişkinlerin hem de çocukların düzenli olarak tüketilmesi gereken bir gıda türüdür. Yaşadığı mevsime ve denize göre değişiklik göstermekle beraber özellikle kış aylarında çok çeşitli ve taze olarak bulunan balığı haftada en az üç kere tüketmemiz gerekmektedir.

Mevsiminde tüketilen balık, içerisinde bulunduğu yağ asitleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Kış aylarında sıklıkla yakalandığımız grip ve enfeksiyona karşı son derece yararlı olan balığı çocuklarınıza sıklıkla yedirmelisiniz.

Diğer hayvansal besinlere göre doymuş yağ bulundurmaz, doymamış yağ asitleri olarak adlandırılan omega3 yağ asidine sahiptir. Vücudumuz tarafından üretilmeyen omega3 ton balığı, uskumru, sardalye ve somonda bol miktarda bulunur.

Pazarlarda ve dükkanlar da satılan balığı bin bir emekle tutup sofralarımıza getiren balıkçılardan taze ve lezzetli balık alabilir, çocuklarınızı ve kendinizi hastalıklardan koruyabilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Balıkcılar Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.