Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 342 kayıtlı firma bulundu

Spor Kategorisi Binicilik Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Binicilik Firma Rehberi

Binicilik spor dalı bilindiği gibi, ata binme sanatı olarak nitelendirilmektedir. Genel anlamda atlı sporların da temelini oluşturan bu dal, manej çalışmaları, atlı yarışmalara hazırlık, av ve arazi binişleri ve yükse binicilik olmak üzere 4 farklı alana ayrılır. Manej çalışmalarının esası, atı spor için elverişli hale getirme sürecini kapsamaktadır. Buna göte muhtelif tüm yarışlarda atı gayeye göre idare etme eğitim sürecinden geçilir. Günümüzde yapılan tüm atlı sporlarda da manej aşamasına yer verilmektedir. Atlı yarışmalara hazırlık aşamasında ise gene manej çalışmalarına gereksinim duyulur. Bu aşama aslına bakıldığında biniciliğin en zorlu kısmıdır. Özel olarak yetiştirilmiş ataların çit, tahta, hendek ve de kapı gibi doğal engellerden atlatılma eğitimi bu aşamada gerçekleştirilmektedir.

Yüksek binicilik aşamasında ise ata istenilen bir anda istenilen hareketleri yaptırmak adına eğitim süreci başlatılmaktadır. Binicilik için kullanılacak olan her atın ve bu aşamayı gerçekleştirecek olan kişilerin kıvrak, çevik ve soğukkanlı olması önerilmektedir. Sitemizin bu kategorisinden binicilik hizmetleri veren tesislere doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Spor Kategorisi Binicilik Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.