Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 58 kayıtlı firma bulundu

Eğlence Mekanları Kategorisi Bovling Salonları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Bovling Salonları Firma Rehberi

Oyun hattındaki kukaları bu oyun için özel hazırlanmış bovling topları ile devirme amacı olan bovling salonlarıdır.

Kazılarda sporunun kökenleri Mısır’da milattan önce 5000 yılına kadar dayanmaktadır. Bovling sporunda iyi olmak kilisede günahlarından arınmış olmak anlamına gelmekte. Kukalar işlenmiş günahları temsil ederken, devrilen her kuka günahlardan arınma biçimi olarak betimlenmektedir.

Bovling oyununda, oyun için 10 frame bulunur. Oyuncu ilk 9 frame de strike(vurmak) yapamadığı durumlarda ikişer atış kullanılır. Oyuncunun bir oyunda yapabileceği maksimum puan 300’dür. Bovling terimleri, strike, spare ve spilttir. Kısaca bunları açıklayalım: Strike; hattın sonundaki tüm pinlerin devrilmesine denmektedir. Bovling tablosunda X olarak belirtilir.

Spare; sembolü / dir. Hat sonundaki tüm pinlerin ikinci atışla devrilmesidir. Alınacak puan 10 pin eden ve her atışta devrilen pin sayısı toplanarak kazandığınız puan belirlenmektedir.

Spilt; birinci kukanın devrilmiş olması durumunda, birbiriyle bağlantısı kalmamış iki veya daha fazla kukanın ayakta kalması durumudur.
Sizlerde hem çocuklarınızın hemde kendinizin iyi vakit geçirmesi adına, en yakın Avm ya da cafelerde bulunan bovling salonlarına uğrayarak günün tadını çıkarabilirsiniz.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğlence Mekanları Kategorisi Bovling Salonları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.