Firma Arama Sonuçları

Toplam 3.903 kayıtlı firma bulundu

Büro Makinaları ve Malzemeleri

Ofis içinde ve ofis masamızın üstünde kullandığımız kırtasiye malzemeleri işlerimizi yola ve düzene sokmak için en ideal araç ve gereçlerdir. İş hayatında hangi sektörde çalışırsak çalışalım büro malzemeleri her daim vazgeçilmez bir hal alır. Bunların en başında kağıt,cetvel, daksil, zımba, delgeç, dosyalık, ataş ve bant yer almaktadır.

Büro makinelerini kısaca tanıtmak gerekirse; faks, telefon, fotokopi makinesi, bilgisayar, daktilo ve hesap makinesidir.

Faks, bir belge veya dokümanı optik okuyucusu ile tarar, ilgili doküman üzerindeki her noktayı siyah ve beyaz olarak sayısal olarak adlandırırsak 0 ve 1 kodları denilebilir. Modem üzerinden analog olarak telefon hattı üzerinden gönderilir. Analog bilgileri tekrar dijitale çevrilir. Datayı kâğıda basar.

Fotokopi makinesi ise görsel materyalleri ve belgeleri hızlı ve daha ucuz bir şekilde çoğaltmaya yarayan makineye denmektedir. 1938 yılında Chester Carslon tarafından ilk fotokopi makinesi bulunmuştur. Daha sonrasında 1960 yılında Xerox firması tarafından geliştirilmeye başlanmıştır. Tonerler yardımıyla materyali kopyalama işlemi yapar.

Bilgisayar ve bilişim sektörünün olmazsa olmazı büro makine ve malzemelerini temin etmek için sizlere listelediğimiz firmalara göz atmanızı tavsiye ederiz.