Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 61.814 kayıtlı firma bulundu

MEHMET ŞENOL ÇÖZÜM TEKNİK

(Toplamda 0 Yorum)

Elektronik Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Elektronik Firma Rehberi

20. yüzyıl elektronik teknolojisinin hızla ilerleyip gelişmiştir. 21. yüzyıl da ise hayatımızın her anında elektronik düzeneklerle ilerleyen bir dönem olmuştur. Elektrik akımını geçiren, iletken, yarı iletken, üstün iletken, bobin ve vakum tüpleri yapılarla imal edilen elemanların ve bu elemanların montajıyla oluşan cihazların geliştirilmesi ve ilgilenilmesiyle uğraşan mühendislik dalıdır. Gündelik hayatımızda kullandığımız sayısız cihazlar elektronik olarak kullanılmaktadır. Hemen hemen her endüstriyel ürünün içinde bir elektronik cihaz vardır. Elektroniğin dalları ise otomasyon, haberleşme, analog, sayısal, tıp, uçak ve gemi elektroniğidir.

Elektronik haberleşme; telefon, telgraf haberleşmesinden ev aletlerinden uydu haberleşmesine tıp cihazları üretimine kadar geniş bir alanda uygulanan her türlü sistemlerin tasarlayıp geliştirilmektedir.

Analog elektronik; sürekli değişen sinyal ile uğraşan elektronik bir daldır. Sinyallerin analog sensörlerinde üretildiği, depolandığı ve işlenerek dijital sinyallere dönüştürülmesi işlemidir. Radyo ve ses cihazlarında yaygın olarak kullanılır.

Elektriksel devrede elektronik işlemler yapılabilmesi için devreye giriş ve çıkış birimlerini gerekli işlemlerden geçirerek çıkışa gönderir. Sayısal elektronik giriş ve çıkış verilerinin sayısal olarak belirtilmesidir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.