Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 5.357 kayıtlı firma bulundu

Elektronik Kategorisi Alarm ve Güvenlik Sistemleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Alarm ve Güvenlik Sistemleri Firma Rehberi

Alarm sistemi; belli başlı güvenlik firmalarının kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayarak, ücretsiz keşif hizmetleri sayesinde de tespit ederek sunduğu, güvenlik sağlamaya amaçlayan, caydırıcı ve koruma özelliği olan cihazlara verilen genel addır. Alarm ve güvenlik sistemleri hırsızlık, yangın, gaz kaçağını tespit edilebilme adına takılmaktadır. Bunlar için ayrı ayrı sistem taktıracağınız gibi anlaştığınız firmayla da genel kapsamlı bir alarm sistemi taktırabilirsiniz. Güvenlik şirketleri alarm sistemleriyle birlikte kamera, alarm izleme merkezi gibi ek hizmetler de sunmaktadır.

Alarm sistemleri özelliklerine göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her bir farklı duruma yönelik durumları algılayan farklı sensörler bulunmaktadır. Ancak her alarm ve güvenlik sistemlerinin prensibi aynıdır. Öncelikle sensörler hırsızlık, yangın veya gaz kaçağı durumunu algılar, sensörlere gönderilen sinyaller alarm sinyaline dönüşür, ardından alarm izleme merkezine sinyal gönderilerek sorunun giderilmesine yönelik alarm harekete geçer.

Hırsızlık alarmı; cam kırılma dedektörü, hareket sensörü gibi sensör yardımıyla hırsızlık durumunu fark eder, alarm sinyalini gönderir ve sirenler çalar. Bu sirenler caydırıcı özelliğe sahiptir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Alarm ve Güvenlik Sistemleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.