Firma Arama Sonuçları

Toplam 4.761 kayıtlı firma bulundu

Alarm ve Güvenlik Sistemleri

Alarm sistemi; belli başlı güvenlik firmalarının kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayarak, ücretsiz keşif hizmetleri sayesinde de tespit ederek sunduğu, güvenlik sağlamaya amaçlayan, caydırıcı ve koruma özelliği olan cihazlara verilen genel addır. Alarm ve güvenlik sistemleri hırsızlık, yangın, gaz kaçağını tespit edilebilme adına takılmaktadır. Bunlar için ayrı ayrı sistem taktıracağınız gibi anlaştığınız firmayla da genel kapsamlı bir alarm sistemi taktırabilirsiniz. Güvenlik şirketleri alarm sistemleriyle birlikte kamera, alarm izleme merkezi gibi ek hizmetler de sunmaktadır.

Alarm sistemleri özelliklerine göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her bir farklı duruma yönelik durumları algılayan farklı sensörler bulunmaktadır. Ancak her alarm ve güvenlik sistemlerinin prensibi aynıdır. Öncelikle sensörler hırsızlık, yangın veya gaz kaçağı durumunu algılar, sensörlere gönderilen sinyaller alarm sinyaline dönüşür, ardından alarm izleme merkezine sinyal gönderilerek sorunun giderilmesine yönelik alarm harekete geçer.

Hırsızlık alarmı; cam kırılma dedektörü, hareket sensörü gibi sensör yardımıyla hırsızlık durumunu fark eder, alarm sinyalini gönderir ve sirenler çalar. Bu sirenler caydırıcı özelliğe sahiptir.