Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 49.172 kayıtlı firma bulundu

Elektrik Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Elektrik Firma Rehberi

İnsanların yaşamını sürdürebilmesi ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için birçok icat keşfetmişlerdir. Kuşkusuz bu icatlardan günümüz zamanında en önemlisi her eşyada kullandığımız, olmazsa olmazımız elektriktir. Özellikle elektriğin önemini birkaç dakika elektik kesintisinde daha iyi anlarız. Adeta elektrik kesintilerde sosyal yaşantımız durur. Ne yapacağımızı bilemeyiz. Sosyal yaşantımızda bağımlısı hale geldiğimiz televizyon ve bilgisayar bunlara en iyi örnektir. Bu da elektriğin hayatımızdaki önemini daha iyi anlamamıza yardımcı olur.

Elektrik, serbest ortamdaki elektronların birbirlerine çekim alanı oluşturarak bir noktaya doğru toplanması sonucunda biriken enerji biçimidir. Tüm maddeler atomdan oluşmaktadır. Atomlar merkezinde bulunan çekirdek etrafında hızla dönen proton ve elektron maddelerden oluşur.

Elektrik terimi ilk olarak tahmini olarak 16. Yüzyılın sonlarına doğru William Gilbert tarafından kullanılmış ve tarihe geçmiştir. Ancak 1672 yılına kadar pek bir gelişme gözlenememiştir. Elektriğin gerçeğe en yakın tanımlamasını yapan Benjamin Franklin’dir. 1881’de ise Edison ilk elektrik üretim merkeziyle New York’ta dağıtım şebekesini kurması elektriğin evlerimizde ve sanayilerde günümüze kadar ulaşmasına sebep olmuştur. 


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektrik Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.