Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 24.563 kayıtlı firma bulundu

Ev Tekstili Kategorisi Diğer Ev Tekstili ve Ev Eşyaları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Diğer Ev Tekstili ve Ev Eşyaları Firma Rehberi

Ev eşyaları, günlük kullanılan ve ev işlerini kolaylaştıran ürünlerdir. Bu ev eşyaları yaşam biçimimize konfor sağlamış, değiştirmiş ve düzen getirmiştir.

Gelişmiş ülkelerde ev eşyaları çok çeşitlidir. Bunlar mutfakta gıdaların hazırlanması ve saklanması için kullanılan; ketıl, fırın, buzdolabı, mikrodalga ve dondurucu gibi aletlerdir. Diğer aletler ise; televizyon, çamaşır makinesi ve çamaşır kurutucusu, elektrikli süpürge, elektrikli ısıtıcı, ekmek kızartma makinesi, bulaşık makinesidir. Diğer ev tekstili ürünler perde, güneşlik, halı, kilim, yollukta ev eşyalarında en çok kullanılan eşyalardır.

Emekten ve zamandan tasarruf ettiren aletlerden önce, rutin ev işleri hemen hemen tam gün sürmekteydi. Özellikle kıyafetlerin yıkanması bir günü buluyordu. Çabuk bozulabilen dayanıksız olarak nitelendirilebilen gıdalar kolaylıkla bozulabiliyordu ve saklanamıyordu bu sebeple de yemeğin hazırlanması uzun sürmekteydi. Dışarı ipe asılan halıların ve kilimlerin tozları çıkması içinde uzun süre dövülüyordu. Ütü ise asırlardır kullanılmaktaydı. İlk olarak ocaklarda, daha sonrasında gazla ve sonrasında da elektrikle çalışarak yapılmaktaydı.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Ev Tekstili Kategorisi Diğer Ev Tekstili ve Ev Eşyaları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.