Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 521 kayıtlı firma bulundu

Resmi Kurumlar Kategorisi Büyükelçilik Konsolosluk Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Büyükelçilik Konsolosluk Firma Rehberi

Herhangi bir devletin başka bir ülkedeki en üst düzey temsilcilerine bir diğer deyişle de diplomatlara büyükelçi adı verilmektedir. Onlar, görevli bulundukları ülkelerde, vatandaşı oldukları ülkelerin devlet başkanlarını temsil etmektedirler. Aynı zamanda çeşitli siyasi, ekonomik, kültürel ve de askeri düzeydeki ilişkilerin geliştirilmesinde de büyükelçilerin üzerine önemli görevler düşmektedir. Büyükelçilerin görev yaptıkları kurumlara büyükelçilik denir. Bu çatı altında çalışan bir çok elçi vardır.

Konsolosluklar ise yabancı ülkelerde, kendi ülkesinin ticari anlamdaki çıkarlarını korumakla yükümlendirilmiş ve diplomatik olmayan bazı resmi görevleri yerine getiren resmi kurumlara verilen isimdir. Genel olarak pasaport, ülkeler arası evlilik, doğum ve de ölüm gibi olayların takibi bu tarz kuruluşlar tarafından yapılmaktadır. Sitemizin bu kategorisinde herhangi bir ülkenin büyükelçilik ya da konsolosluklarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Resmi Kurumlar Kategorisi Büyükelçilik Konsolosluk Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.