Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 4.115 kayıtlı firma bulundu

Gıda Kategorisi Çikolata Şekerleme ve Tatlandırılmış Ürünler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Çikolata Şekerleme ve Tatlandırılmış Ürünler Firma Rehberi

Çikolata hiç kuşkusuz dünyanın en sevilen ve tüketilen yiyeceğidir. Bulunuşu milattan öncesi çağlara dayanan çikolata her dönemde popüler olmuştur. Vücutta mutluluk hormonunu aktif hale getirerek en mutsuz ve depresif durumlarımızda kurtarıcımız olmuştur. Ancak içerdiği yüksek yağ ve kalorisi ile ergen çocuklar gibi yüzümüzde sivilcelerle dolaşsak da vazgeçilmez dostumuz olmuştur. Gerçek çikolata %100 kakao içermektedir.

Usulüne ve kalitesine göre yapılan çikolatanın yemesine doyum olmaz, daha fazla yemek ister insan. Ancak kalitesi düşük ürünlerle yapılan çikolata damakta kötü bir tat bırakır. Çikolata, tropikal iklimlerde yetişen, kendine has bir ağaç olan kakao ağacından oluşur, içerisinde fındık, fıstık, meyve parçaları eklenerek çeşitlendirilir. Şekerleme ise şekerin eritilip, çeşitli şekil ve renk verilerek oluşturulan, çocukların en sevdiği yiyeceklerden biridir.

Bugün dünya üzerinde renklendirme, koruma, kıvamlandırma ve tat verme gibi birçok özellik ile tatlandırılmış ürünler 3000 den fazla çeşidi bulunmaktadır. Bu katkı maddelerin hiçbiri tüketiciye fayda sağlamamaktadır. Beslenme açısından bir önemi bulunmamaktadır.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Gıda Kategorisi Çikolata Şekerleme ve Tatlandırılmış Ürünler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.