Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 10.060 kayıtlı firma bulundu

Madencilik Kategorisi Doğal Taşlar ve Mermer Ocakları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Doğal Taşlar ve Mermer Ocakları Firma Rehberi

Ülkemiz; karbonatlı mermer oluşumları, yumuşak mermerler ve kum yönünden oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Öyle ki istatistiklere bakıldığında dünya mermer rezervlerinin % 30'undan fazlasının Türkiye'ye yapıldığı bilinmektedir. Doğal taşlar ve mermer malzemeleri çeşitli sektörler için en gerekli ham maddeler arasında yer alır. Özellikle de mermer, mobilya vb. gibi ürünlerin üretiminde çok önemli bir madendir. Doğal taşlar ise takı imalatının vazgeçilmez parçası konumundadır.

Ülkemizde, doğal taş üretiminin tamamına yakın kısmı özel sektör tarafından yapılmaktadır. Mermer sektörü; 2013 yılında ihracat rekoru kırarak, 1988 yılında 14.4 milyon dolar olan doğal taş ihracatını, 2,2 milyar dolara çıkarmıştır. Bu rekoru kıran ve alanında en deneyimli mermer firmaları ile iletişime geçmek için bu kategorideki ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Madencilik Kategorisi Doğal Taşlar ve Mermer Ocakları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.