Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 874 kayıtlı firma bulundu

Para ve Finans Kategorisi Döviz Büroları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Döviz Büroları Firma Rehberi

Döviz, en basit tanımı ile yabancı ülkelerin paraların kendi ülkemizde toplanması olarak nitelendirilebilir. Döviz kurları, herhangi bir ülkenin para birikimin başka bir ülkenin para birimi cinsinden fiyatlarıdır. Dövizlerin alış ve satışları olmakla birlikte 2 farklı türü vardır. Alış kurları, dövizlerin ya da nakip paraların alışları esnasında belirlenmiş fiyatlar olarak nitelendirilirler. Bu gibi işlemleri gerçekleştirmek için döviz büroları ya da bankalardan Türk Lirası karşılığında döviz alımı gerçekleştirmek mümkündür. Ülkemizde bu tür işlemlerin gerçekleştirilmesi için 3 farklı sistem söz konusudur. Bunlardan biri de esnek piyasa döviz kurlarıdır. Bu kur sisteminde merkez bankasının piyasaya müdahale etmeden önce kurun serbest bir biçimde dalgalanmasını sağladığı merkezi bir sistem olduğunu söylemek mümkündür.

Sabit kur sisteminde ise; Merkez Bankası dövizlere direk olarak müdahalede bulunurlar. Böylece kur sabit bir dengeye ulaşmış olacaktır. Denetimli kur sisteminde de yine Merkez bankasının kur dalgalanmalarını kontrol altına alması amaçlanır. Sitemizin bu kategorisinde döviz bürosu olarak hizmet veren ve de kurlar hakkında bilgilendirme yapan firmaların ilanlarını bulabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Para ve Finans Kategorisi Döviz Büroları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.