Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 9.968 kayıtlı firma bulundu

Elektrik Kategorisi Elektrik - Tesisat - Plan - Proje - Taahhüt Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Elektrik - Tesisat - Plan - Proje - Taahhüt Firma Rehberi

Elektrik genel olarak maddelerin sahip olduğu elektrik yüklerinin ve bu yüklerin sahip olduğu fiziksel oluşumların genel adıdır. İki cismin birbirine sürtmesi, sıkıştırılması, çekme ya da itme etkileri ile de ortaya çıkmaktadır. Bir inşaat yapacaksanız olmazsa olmaz bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlar öncelikli olarak müteahhitin taahhüt etmesi daha sonrasında yapının planının çizilmesi ve projesinin hazırlanmasıdır. Yapı dikildikten sonra iç unsuru olarak tesisat döşenmeli. Şimdi kısaca bu unsurları açıklayalım:

Tesisat, inşaat yapılarının olmazsa olmaz unsuru olan, içindeki bireylere işlev sunan, en önemlilerin başında yer almaktadır. Binanın damarları diyebiliriz. Mekanik tesisat alanları birçok bölümden oluşmaktadır. Isıtma, sıhhi, yangın, klima, havalandırma, doğalgaz ve asansör gibi tesisat bölümleri vardır.

Plan; bir arazi, arsa ya da yapının farklı bölümlerini gösteren, belirlenen ölçek ile hazırlanmış çizimlerdir. Plan türleri mekân, bölge, imar, çevre düzeni, mevzi ve korumadır.

Proje; bir ekibin başlangıç ve bitiş tarihleri belli süre ve sınıra sahip, kaynaklar kullanarak müşteri memnuniyeti dahilinde planı başlatma, yürütme, kontrol etme ve sonuca bağlama sürecidir.

Taahhüt ise bir işi yapacağına söz verme ve resmi şekilde sözleşme imzalama durumudur.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektrik Kategorisi Elektrik - Tesisat - Plan - Proje - Taahhüt Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.