Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 508 kayıtlı firma bulundu

Para ve Finans Kategorisi Faktoring Firmaları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Faktoring Firmaları Firma Rehberi

Faktoring, çeşitli firmaların mal ve hizmet satışlarından doğan ya da doğması muhtemel olan tüm vadeli, fatura ya da fatura yerine geçmesi mümkün olan her türlü belgelere dayanan alacakların, bu alanda faaliyet gösteren şirketler tarafından temlik alınmasıyla birlikte, çeşitli finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin yenilenerek sunulmuş olduğu bir çeşit finansal ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. En genel tanımı ile de Faktoring firmalarının, mal ya da hizmet satışları ile meydana çıkar vadeli alacakların hukuki yöntemler ve belgelerle birlikte, bu alanda hizmet veren kuruluşlara devredilmesi ve de alacakların bu kuruluş tarafında yönetilmesi işlemi olarak nitelendirilebilir. Faktoring firmalarının en temel işlevleri arasında finansman işlemleri yer almaktadır. Finansman alanında temlik edilen tutarların belirli bir kısmı, vadeden önce satıcı firmaya ödenmelidir. Ayrıca borçlu firmaların ödeme güçlüğü içine girmesi durumunda da, alacaklar garanti altına alınmak durumundadır.

Bu alanda hizmet veren her türlü kurum ve kuruluş para ve finans konusunda çok önemli görevleri üstlenmiş sayılmaktadırlar. Sitemizin bu kategorisinden sizler de alanında en deneyimli olan faktoring firmalarının ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Para ve Finans Kategorisi Faktoring Firmaları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.