Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 7.151 kayıtlı firma bulundu

Restaurant ve Lokantalar Kategorisi Kokoreçci Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Kokoreçci Firma Rehberi

Sakatat yemeyi sevenlerin vazgeçemeyeceği tatlardan biri de kokoreçtir. Öyle ki uzun bir şişte, odun ateşinin közünde pişirilerek servis edilen bu yiyecek, kuzu bağırsaklarından yapılır. Tadına bir kez alıştığınızda, belirli aralıklarla yemek isteyeceğiniz kokorecin hazırlanması için öncelikle bağırsakların hem iş hem de dış kısımları iyice temizlenmektedir. Akabinde ise daha temiz hale getirmek için yine suyun basıncını artırarak iç yıkama yapılır.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte, sterilize etmek amacıyla elde edilen kuzu bağırsağı bir süre boyunca sirkeli suda bekletilmektedir. En son aşamada da kuyruk yağı ile temizlenme işlemini gerçekleştirdikten sonra pişirilmeye hazır hale gelecektir. Eğer daha önce kokoreç yemediyseniz, eminiz ki sizler de bu eşsiz lezzeti çok seveceksiniz. Lezzetli bir kokoreç yemek için sizler de şehrinizde bulunan kokoreçciler ile bu kategori altından iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Restaurant ve Lokantalar Kategorisi Kokoreçci Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.