Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 6.011 kayıtlı firma bulundu

Eğitim Kategorisi Kreş - Yuva- Ana Okulları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Kreş - Yuva- Ana Okulları Firma Rehberi

0-3 yaş gurubu arası çocukların gündüzleri alınıp bakımlarını, gelişimlerini olumlu şekilde ilerletecek oyunları oynandığı kurumlara kreş denmektedir. Çocukların psiko-sosyal, fiziksel ve zihinsel süreçlerini tamamlamalarına yardımcı olmak amacıyla yaş gruplarına göre hazırlanmış programlardır. Kreşlerde bebeklerin beslenme rutinlerinin oluşturulması ve düzene oturtulması ve sağlık durumlarını rutin olarak kontrol edilir. Çalışan anne ve baba işe giderken çocuklarını kreşe bırakır, kreşte bulunan eğitici ve bakıcılar tam gün eğlenmesini, beslenmesini ve bakımını üstlenir.

3-6 yaş arasında çocukların oyun ve eğitiminin bir arada yapıldığı kurumlara ise anaokulu denmektedir. Çocuklar üç yaşından sonra sosyalleşme güdüleri ortaya çıktığı için evde sosyalleşme ortamına sahip olmazlar. Anneler çalışmasa bile okul öncesi kurumlara gönderilerek çocuklarının sosyalleşmelerine yardımcı olur. Anaokuluna giden çocuklar bedensel, duygusal ve toplumsal gelişimine katkı sağlayarak bilgi ve becerilerin artmasında rol almaktadır.

0-12 yaş arasında çocukların özellikle kız çocuklarının korunmaya muhtaç durumlarda psikolojik, sosyal gelişmelerini sağlamak ve eğitmek amacıyla kurulmuş kurumlara yuva denmektedir ve yuvalar yatılıdır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğitim Kategorisi Kreş - Yuva- Ana Okulları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.