Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 55.674 kayıtlı firma bulundu

TUĞBA ÇANKAYA

(Toplamda 0 Yorum)

MÜMİN UYSAL

(Toplamda 0 Yorum)

Eğitim Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Eğitim Firma Rehberi

Bireyin bedensel, zihinsel, duygusal ve toplumsal yeteneklerini ve davranışlarını toplumun isteği doğrultusunda geliştirmesi ve bir takım amaçlara dönük yeni yeteneklerin, bilgilerin kazandırılması bütününe eğitim denmektedir.

Eğitimin özellikleri; eğitim bir süreçtir, eğitim sonunda bireyde bir değişme olmalıdır ve değişim istenilen yönde olmalıdır. Eğitimde bir amaç ya da kazanç olması gerekmektedir. Eğitim bireyi geliştirdiği gibi hayata da hazırlar.

Eğitim iki türe ayrılmaktadır. Bunlar; yaygın eğitim ve örgün eğitimdir.

Yaygın Eğitim; her yaş grubu ile yapılmış eğitim türüdür. Eğitim sisteminden ayrılmış veya örgün eğitime devam edip meslek edinmek isteyen bireyler için verilen eğitimdir. Yaygın eğitim kurumlarından bazıları halk eğitim merkezleri, kurslar, çıraklık okulları, hizmet içi eğitim, kız sanat okulları, mesleki eğitim merkezidir. Tiyatro, dans ve sürücü kursları, teknik eğitim, uygulamalı mesleki eğitim yaygın eğitim grubuna girmektedir.

Örgün Eğitim ise okul eğitimidir. Belirli yaş grubundaki öğrencilere Milli Eğitimin belirlediği eğitim standartlarına göre yapılan eğitimdir. Kreş, lise, üniversite, spor okulları, de gördüğümüz eğitim örgün eğitimdir.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğitim Kategorisi Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.