Firma Arama Sonuçları

Toplam 4.343 kayıtlı firma bulundu

Kitapevleri

Kenarlarından birleştirilip dış kısmına da kapak takılıp ciltlenmiş kâğıttan ya da parşömenden oluşturulan sayfaların toplamına kitap denmektedir. Teknoloji çağında artık yazılı şekilde üretimi yapılan ancak artık internette de okunabilen e-kitap olarak adlandırılan elektronik kitaplar yaygınlaşmaktadır. Kitaplar her türlü alan ve konu hakkında yazılabilir. Kitap, insana istediği zaman bilgi veren, duygularını anlattığı, kendini o atmosfer içerisinde bulduğun, ilmin ve azmin göstergesi aracıdır. Kitapevleri kitaplarla olan alanı bülten, dergi, kitap veya gazetelerin belirli dönem çıkartılmış yayınları kategorize eder.

Birbirinden farklı kategori ve konularda kitapların, dergilerin ve çeşitli yayınların bulunduğu ve satıldığı yer diğer adıyla kitapçı dükkânı olarak da bahsedilebilir. Ülke kültürüne çok önemli katkılar sağlayan kitaplar bireylerin gelişimi için oldukça önemlidir.

Türkiye’de kitapevleri, artık bir kitapevlerinden fazlası olmaya başlamıştır. Kimi içinde kafe konseptiyle, kimi değişik kırtasiye ürünleriyle, kimi kitapevleri de kültür merkezinin önemli bir parçası hale gelmiştir. Tatlı bir mola vermek isteyen herkesin uğrayıp huzur bulabileceği birer kitap mabedi adeta.