Firma Arama Sonuçları

Toplam 3.039 kayıtlı firma bulundu

HİKMET GÜNDÜZ

(Toplamda 0 Yorum)

Sürücü Kursları

Dünyada her dakika artan araç üretimi beraberinde daha çok sürücü kurslarının açılmasına neden olmuştur. Her birey kendi kullandığı araçlarla seyahat etmekten memnun olur. Ancak araç kullanmadan önce ehliyet almak zorundadır. Bunun için de birey belli başlı prosedürlerden geçmesi gerekmektedir.

Öncelikli olarak evinize ya da sizin tercih ettiğiniz lokasyona en yakın sürücü kursuna kayıt yaptırıp düzenli olarak derslere katılım yapmanız gerekmektedir. Dersleri iyi dinleyip not tutmanız çok önemli çünkü ehliyet almak için iki sınav yapılmaktadır. Test ve teorik sınavı. Test sınavında kursta gördüğünüz derslerle alakalı olarak sorular çıkmaktadır. Belli puan aralığını geçtiğiniz takdirde teorik sınav olma hakkına sahip olmaktasınız. Teorik sınavda kullanacağınız araca bağlı olarak değişmektedir. Motosiklet, otomobil, tır gibi taşıtların hem sınavları hem de ehliyet belgeleri farklı olmaktadır.

Ehliyet almak için kimliğiniz, sürücü kursundan almış olduğunuz sertifika ya da belgeniz, son bir yıl içinde almış olduğunuz sağlık raporunuz, kan grubunuzun yazılı olduğu kan grubu kartınız, son 6 ay içerinde çekilmiş olduğunuz fotoğrafınız gerekmektedir.