Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 5.614 kayıtlı firma bulundu

Eğitim Kategorisi Liseler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Liseler Firma Rehberi

Lise Türkçe kelime olmayıp, tekrar anlamına gelmektedir. İlköğretimden sonra dört yıllık öğretim yapan, eğitim süreci sonra da üniversiteye geçiş yapılmasını sağlar.

Türkiye’de 1923-1924 yılları arasında sadece 23 adet lise vardı. Sonrasında liseler il ve ilçelere yayılarak sayıları artmıştır. 1949-1950 yıllarında ders eğitimi gören öğrenciler programların ağırlığını kaldıramadıkları ve iyi yetişemedikleri dikkate alınarak lise öğrenimini dört yıla çıkartmaya karar vermişlerdir. Ancak daha sonra öğrenimde sıkıntı olarak gördükleri için eğitim tekrardan üç yıla düşürülmüştür. Yeni öğretim programlarına uygun olarak Deneme Liseleri açıldı. Da sonralarında liseler çeşitli alanlara ayrıldı.
Bunlar; temel lise, mesleki ve teknik anadolu lisesi, güzel sanatlar lisesi, imam hatip lisesi, fen lisesi ve açıköğretim liseleridir.
Bahsettiğimiz bazı liseleri açıklamak gerekirse;

Temel Lise, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Yönetmenliğinde yapılan değişimlere göre özel okul ve dershanelere dönüştürülen liselerdir.

İmam Hatip Lisesi, imam ve hatip yetişmesini sağlayan liselerdir. Kızlar ve erkekler ayrı eğitim almaktadır. İslam dinine göre meslek dersleri okutulmaktadır.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Eğitim Kategorisi Liseler Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.