Firma Arama Sonuçları

Toplam 523 kayıtlı firma bulundu

Müzik - Ses - Resim Kursları

Müzik, seslerle üretilen sanat türüdür. Bu sesleri üreten eğiticilere de müzisyen denmektedir. Müzik eğitimi ise bireyde istenilen müzikal davranış değişikliklerini yaratma olayına müzik eğitimi, eğitimin verildiği kuruma da müzik kursları denmektedir. Müzik kursları insanın psiko-sosyal gelişiminde rol oynadığı ilk defa M.Ö. 8.yüzyılda Çin uygarlığı tarafından bulunmuş daha sonrasında uygulanmıştır. Modern anlamda müzik eğitimi tam olarak 18 yüzyıl ikinci yarısında uygulanmaya başlanmıştır.

Ses kursları, bireylere konuşma veya şarkı söylemede seslerini doğru, güzel ve etkili kullanabilmesi için davranış kazandırdığı, şan eğitimi ve şarkı söyleme gibi alt ses eğitimi barındıran özel eğitimidir. Özellikle müzik öğretmeni yetiştirmede ses eğitiminin yeri çok önemlidir. Uygulandığı müzik eğitimi amacı, türü ve düzeyine göre değişik kategorilerde yer almaktadır.

Resim, pek çoğumuz için hobi ve eğlence amaçlı olarak yapılır. Ancak bu muhteşem işi meslek olarak yapabilmek için resim kursuna giderek ilk adımı atmış olursunuz. Resim kursu ile orta düzeyde resim yapabilme yeteneğinizin ileri düzeye kadar geliştirilmesine yardımcı olur.