Firma Arama Sonuçları

Toplam 949 kayıtlı firma bulundu

İnternet Servis Sağlayıcılar

İngilizce de Internet Service Provider (ISP) denmektedir. İnternet servis sağlayıcıların görevi kişilere ve şirketlere internet bağlantısını temin eder. Genellikle ücret karşılığında internete erişim sağlamamıza yardımcı olan şirketlerdir. Bir internet servis sağlayıcılarına bağlanmanın en iyi ve yaygın yolu telefon hattı veya geniş ağ bağlantısı kablolu veya DSL kullanmaktır. Birçok ISS (internet servis sağlayıcısı) web tarayıcıları, e-posta hesapları gibi web sitesi ve ek hizmetler oluşturmanız için alan sağlar.

İnternetinize bağlanmak için servis sağlayıcı kurumlarından kullanıcı şifre ve bağlantısı için kullanılacak telefon numarası alınır. Bağlantı kurulduğu zaman servis sağlayıcı, bilgisayar için geçici IP adresi kullanılır.

Servis sağlayıcıların hat kapasitesi, internete bağlanma hızını oldukça etkiler. Seçimizi yapmadan önce servis sağlayıcılarının hat kapasitesini öğrenmenizi, hat kapasitesi en yüksek olanı seçmeniz internete bağlanma hızınızı olumlu yönde etkileyecektir.

ISS’ler müşterilerinin isteklerine ve sağladığı hizmetlere göre 5’e ayrılır: Dial-up ISS, DSL ISS, Uydu ISS, Wi-Fi ISS ve Kablo – Fiber Optik ISS tir.