Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 339 kayıtlı firma bulundu

Elektronik Kategorisi Televizyon - Radio Tamircileri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Televizyon - Radio Tamircileri Firma Rehberi

Televizyon ve radyo alıcılarının tamir işlerini kullanıldığı yerde ya da atölyede yapılmasını sağlayan kişidir. Onarılacak televizyon veya radyonun şemasını incelemekle başlar, kullandığı çeşitli aletlerle bozukluğun kaynağını tespit eder, bozulan parçayı onarır ya da değiştirir. Kablo bağlantılarını yeniler veya lehim yapar. Cihazın görüntü ya da sesinin ayarını yapar, cihazın antenini kurar ve ayarlar.

Tamir için kullanılan aletler ise; tornavida, pense, cımbız, mengene, yan kesici, karga burun, çekiç, testere, sinyal izleyici, kontrol kalemi, anahtar takımı ve doğru akım güç kaynağıdır.

Televizyon-radyo tamircileri çoğunlukla atölyelerde çalışırlar. Çalışma alanı elektrikle aydınlatılmış, dikkatin dağılmaması için dış uyarıcılarından yalıtılmıştır. Ayakta çalışırlar. El ve parmaklarını ustaca kullanabilen, renkleri ayırt edebilen, işitme ve görme organları sağlam olan kişiler televizyon ve radyo tamircisi olabilirler.

Meslek eğitiminin yeterli başvuru müracaat olması durumunda mesleki eğitim merkezlerinde, özel ve kamu kuruluşlarında düzenlenen kurslarla televizyon ve radyo tamirciliği eğitimi alınabilir. Endüstri ve teknik meslek liselerinin elektronik bölümlerinde radyo ve televizyon tamirciliği eğitimi verilmektedir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Televizyon - Radio Tamircileri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.