Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 1.048 kayıtlı firma bulundu

Enerji ve Yakıt Kategorisi Boru Hattı ile Taşımacılık ve İşletmeleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Boru Hattı ile Taşımacılık ve İşletmeleri Firma Rehberi

Boru hattı taşımacılığı malı borular aracılığı ile nakletme işlemidir. Çoğunlukla sıvı veya gaz maddeler taşınır. Pnömatik borularda ise kapsüllere konulan katı maddeler hava basıncı kullanılarak taşıması yapılır.

Gazların ve sıvıların taşımacılığının yanı sıra bazı kararlı kimyasal malzemeler de boru hattı üzerinden taşınır. Sulu çimento, kanalizasyon, su, bira bile boru hatlarından taşınabilir. En önemlisi petrol ve doğalgazın boru hattında taşınmasıdır.

Boru hatları taşımacılığı ilk olarak 19.yüzyılın sonlarına doğru Nobel Kardeşler şirketi öncülük ederek başlamıştır. Büyük miktarda doğal gaz ve petrolü başka bir bölgeye taşımanın en ekonomik yolu boru hattı üzerinden taşımaktadır. Boru hattının çoğu Birleşik Milletler, Rusya ve Kanada’da bulunmaktadır.

Boru hattı türleri nakliye boru hatları, toplama boru hatları ve taşıma boru hatları olarak üç türü bulunmaktadır. Ulaşım boru hatları, yakıtların uzun mesafelere taşınmasına olanak sağlar. Boru hattı ile taşımacılık yapan işletmeciliği yapan şirketlerin dikkat etmesi gereken en önemli husus boruların kalitesinin iyi seçilmesi, denize petrol sızıntı olmamasıdır.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Enerji ve Yakıt Kategorisi Boru Hattı ile Taşımacılık ve İşletmeleri Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.