Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 171 kayıtlı firma bulundu

Elektronik Kategorisi Çanak Anten Uydu Alıcıları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Çanak Anten Uydu Alıcıları Firma Rehberi

Antenler; boşlukta yayılan elektromanyetik dalgaların toplanarak iletici kanallara içerisinde yayılmasını sağlamaktadır. Verileri yaydıkları dalgalar itibariyle kilometrelerce öteye taşıyabilir. Uydular arası iletişimde anten hem göndermede hem de almada kullanılır.

Çanak anten uydudan gelen sinyalleri belli bir yerde yoğunlaştırmaya yarayan ayna görevi yapmaktadır. Çanak antenin verimliliği çanağın büyüklülüğüne ve şeklinin düzgünlüğüyle ilişkilidir. Metal, alüminyum veya sac malzemeden imal edilir. Çanak boyutu yayın alacak uyduya göre değişiklik göstermektedir. Yapılarına göre üç çeşit çanak vardır bunlar; parabolik çanaklar, offset çanaklar ve multifeed çanaklardır.

Parabolik çanak; antenlerin huzmeleri çanağa dik doğrultudadır. Anten alınmak istenen uyduya doğrultulmuştur. Gökyüzüne geniş açı ile bakan yuvarlak ve bombesi daha fazla olan çanaktır.

Offset çanak yapılarından dolayı uzaydan gelen sinyalleri daha çok toplamaktadırlar. Ufuk açısına daha fazla bakmakta ve görüntüsü elips şeklinde, ince bombelidir. Kış aylarında daha az kar tutar.

Multifeed çanak ise bir çanakla birden çok donanımın takıldığı bu sebeple birden fazla uydunun yayını alabileceği antenlere denmektedir.


Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Elektronik Kategorisi Çanak Anten Uydu Alıcıları Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.