Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 6.605 kayıtlı firma bulundu

Demir - Çelik - Metal Kategorisi Demirci - Ferforje Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Demirci - Ferforje Firma Rehberi

Demir var olduğu zamandan bu yana insanlar için silah, araç olarak her daim kullanılmıştır. Ortaçağla birlikte demirin sanatsal yönü de keşfedilerek şekillendirip süslemişlerdir. Artık günümüzde endüstriyel alanda da kullanılmaya başlayan demir sanatsal olarak maalesef ki geçmişteki yerine sahip değil. Sıcak ve soğuk olarak işlenebilen, ısı verildiğinde de farklı özellikler kazanır.

Madenlere biçim vermeyi bilen ve usta ellerle gerçek sanat eserleri yaratan demirciler çoğunlukla çilingir, nalbant gibi yerlerde çalışırlar. Eski zamanlarda her köyde muhakkak demir dükkânı bulunmaktaydı. Motorlu taşıtların parmakla sayılabilecek kadar az olması, insanların hem taşıt olarak hem de aleti sayılabilecek olan atlara demirciler nal çakar örselerdi.

Ferforje bir sanat olarak tanımlanabilir. Demirin dövülerek süslenmiş ve işlenmiş demirleri ortaya çıkarma işlemidir. Fransızca kelime olarak dilimize geçer ve dövme demir anlamına gelmektedir. Ferforje demirleri günümüzde modern makinelerle fabrikalarda üretilmektedir. Ferforje ilk olarak 16 yüzyılda İspanya’da yapılmaya başlamıştır. Salonlardaki konsollar, şaraplıklar, şamdanlar, kornişler ferforje taşıyıcı yapılarına örnektirler.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Demir - Çelik - Metal Kategorisi Demirci - Ferforje Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.