Firma Rehberi Arama Sonuçları

Toplam 14.453 kayıtlı firma bulundu

Demir - Çelik - Metal Kategorisi Demir Çelik Sanayi Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçları

Demir Çelik Sanayi Firma Rehberi

Demir çelik ürünleri dayanıklı tüketim ve yatırım malları sanayinin ana girdisidir. Bu sebeple, bir ülkenin demir çelik tüketimi o ülkenin gelişmişliğini ve refahını belirler. Ekonomileri güçlü ve gelişmekte olan ülkelerde demir çelik tüketimi sürekli olarak artmakta ve bu tüketim hızını karşılayabilecek üretim merkezleri oluşturulmaktadır. Demir çelik sektörü tek bir sanayi kolu için değil birçok sektöre etki eden, ülke ekonomisine katkı sağlayan metallerdir.

Demir çelik, Türkiye ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi için en önemli sektörlerden biridir. Demir çelik sektöründe dünyanın en çok ham şekilde çelik üreten dokuzuncu ülkeyiz.

1928 yılında ilk kez demir çelik üretimi savunma sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamak için Kırıkkale’de Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu tesisinde başlamıştır. 1937 yılında ilk entegre tesis olan Karabük demir çelik fabrikaları kuruldu. Türkiye’nin talebini karşılamak için faaliyete başladı. 1965 yılında da ikinci entegre tesisi olan Karabük demir çelik fabrikası kuruldu.

Yaklaşık 200 ülkeye ihracat gerçekleştiren demir çelik sanayileri hızlı bir şekilde ilerleyip ağlarını genişletmektedirler.

Türkiye'nin en büyük Firma Rehberi Find Firma rehberinde yer alan Demir - Çelik - Metal Kategorisi Demir Çelik Sanayi Alt Kategorisinde Firma Rehberi Firma Arama sonuçlarını kullanarak istediğiniz gibi kategoriler ve il ilçelerde firma listesi alabilir ve Firma arama sonucundan işletmenin detayını inceleyebilirsiniz.